Voca: Jam i Kosovës, ja pse nuk zgjodha Zvicrën dhe Kombëtaren e Shqipërinë

Së fundmi, në radhët e përfaqësueses së Kosovës janë afruar dy talente. Pas Edon Zhegrovës, që erdhi nga radhët e Genk të Belgjikës, i radhës është Idriz Voca.

Futbollisti i Luzerna-s në kampionatin zviceran ka bërë disa llogari para se të veshë fanellën e Kosovës, duke refuzuar atë shqiptare dhe atë të Zvicrës.

“Unë dua të luaj për vendlindjen time. Kjo është çështje zemre. Kjo është një ëndërr që bëhet realitet”, – shprehet Voca për mediat zvicerane, para se të pranonte se arsyeja pse zgjodhi Kosovën ishte se te Zvicra, ku ka luajtur me përfaqësuesen U-20, nuk do të kishte shanse të luante rregullisht.

“Te Kosova kam më shumë mundësi që të bie në sy. Në Zvicër ka shumë lojtarë të rinj të talentuar të cilët janë para meje”, – pranoi mesfushori.

Voca është ndjekur me interes edhe nga FSHF dhe u grumbullua në janarin e vitit të kaluar me U-21. Por ai më pas zgjodhi t’i bashkohet Kosovës. I kritikuar për këtë zgjedhje, Voca duket se i ka idetë e qarta, pasi nuk e quan Shqipërinë vendin e tij.

“Unë thjesht bëra stërvitje me Shqipërinë, asgjë më shumë. Unë jam një shqiptar i Kosovës. Nuk jam shqiptar. Ndaj për mua zgjedhja ishte e qartë. Është gjithmonë lojtari ai që vendos. Dhe është e qartë që lojtari zgjedh një shtet i cili ndihmon karrierën e tij”, – tha Voca për mediet zvicerane./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Voca: Jam i Kosovës, ja pse nuk zgjodha Zvicrën dhe Kombëtaren e Shqipërinë
Voca: Jam i Kosovës, ja pse nuk zgjodha Zvicrën dhe Kombëtaren e Shqipërinë
https://3.bp.blogspot.com/-uxSp6OxrMug/WqsY_846AaI/AAAAAAAAEIU/FTWcyW1KYNUnKDQF8RUn0K_c11Xfc4SDACLcBGAs/s640/voca-696x464.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-uxSp6OxrMug/WqsY_846AaI/AAAAAAAAEIU/FTWcyW1KYNUnKDQF8RUn0K_c11Xfc4SDACLcBGAs/s72-c/voca-696x464.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/voca-jam-i-kosoves-ja-pse-nuk-zgjodha.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/voca-jam-i-kosoves-ja-pse-nuk-zgjodha.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy