Vuçiç: Dua t’ia shkul vetes flokët, shqiptarët po qeshin me ne

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, i cili u zbulua se udhëtoi drejt SHBA-së tinëz bashkë me vajzën e tij, për takime me zyrtarë amerikanë në lidhje me Kosovën i është përgjigjur ish-shefit të diplomacisë serbe, Vuk Jeremiç, i cili ia zbuloi këtë udhëtim.

Vuçiç e ka goditur Jeremiçin për rastin e Kosovës në Gjykatën ndërkombëtare të Drejtësisë, e cila kishte vendosur në favor të shpalljes së pavarësisë së Kosovës, kjo edhe për shkak të formulimit jo të duhur nga ana e Serbisë. Jeremiç ishte identifikuar me këtë dështim të Serbisë në vitin 2010.

“Ne e kemi mbytur veten me vendimet tona. Do t’ia kisha shkulur vetes tani flokët për shkak të Gjykatës ndërkombëtare të Drejtësisë. Po qeshin me ne shqiptarët për këtë, po qeshin ndërkombëtarët. Mbrëmë në një darkë të rëndësishme me përfaqësues të një shteti perëndimor, 5 herë këtë ma kanë përmendur. E unë si kokëtrashë e nxora Marrëveshjen e Kumanovës dhe Rezolutën 1244 dhe u thashë: eja ta zgjidhim këtë kontest ndërmjet nesh dhe jush, duam ta zgjidhim kontestin me shqiptarët”, ka thënë Vuçiç pa e përmendur Jeremiç.

Vuçiç duke folur me tej për këtë vizitë në televizionin publik serb ka thënë se nuk është i kënaqur me rezultatet e vizitës në SHBA pasi, sipas tij, askush atje nuk ka dashur të diskutojë se kujt i përket territori i Kosovës.

Ai, po ashtu, duke përmendur takimet me Thaçin, i cili, po ashtu, ndodhet në SHBA, ka thënë se me Thaçin asnjëherë nuk është takuar pa prani ndërkombëtare, por nuk ka mohuar që kjo të ketë ndodhur në Amerikë. /ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Vuçiç: Dua t’ia shkul vetes flokët, shqiptarët po qeshin me ne
Vuçiç: Dua t’ia shkul vetes flokët, shqiptarët po qeshin me ne
https://3.bp.blogspot.com/-8KC0k0y9FjE/WrRGIMOCr8I/AAAAAAAAE4k/6z2sMS48b-sMAouwf21qLa2Fgp0ENLZ7QCLcBGAs/s640/rama-vucic-2.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-8KC0k0y9FjE/WrRGIMOCr8I/AAAAAAAAE4k/6z2sMS48b-sMAouwf21qLa2Fgp0ENLZ7QCLcBGAs/s72-c/rama-vucic-2.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/vucic-dua-tia-shkul-vetes-floket.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/vucic-dua-tia-shkul-vetes-floket.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy