Vuçiç i nervozuar pas takimit në Bruksel: Nuk u përmendet formimi i AKS-së

“Ne kemi analizuar çdo gjë tjetër, gjashtë pikat e para nuk janë prekur dhe ky nuk mund të jetë vetëm faji i shqiptarëve”, tha Vuçiq.

Siç tha ai, shqiptarët ndoshta do të thonë përsëri “ne do ta bëjmë atë javën e ardhshme”.

“Njerëzit duhet të dinë se nuk shkon në këtë mënyrë. Kemi gjithsej 23 parime, Gjykata Kushtetuese e Kosovës për 22 parime thotë të kundërtën e Kushtetutës së Kosovës”, tha Vuçiq.

Presidenti serb shton se fyerja për të gjithë serbët dhe Serbinë është se kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj thotë se nuk kishte kohë për të studiuar marrëveshjen e AKS-së .

“Faqja dhe teksti, është më pak se një faqe e gjysmë, për pesë vjet nuk mund të lexonin. Është një fyerje për sensin e përbashkët, për serbët, për Serbinë. Kadri Veseli flet për Preshevën, Medvegjën dhe askush nuk përmend se ai tha se do të bashkohej me Shqipërinë për 20 vjet duke kërcënuar me luftën …”, shtoi ai.

Takimi mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Aleksandar Vuçiq me ndërmjetësimin e shefes së Diplomacisë së BE-së, Feferica Mogherinit u zhvillua në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8009,Camëri,109,Editorial,1724,Ekonomi,424,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2382,Kulture,632,Luginë,49,Moti,2,Politik,1780,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,494,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Vuçiç i nervozuar pas takimit në Bruksel: Nuk u përmendet formimi i AKS-së
Vuçiç i nervozuar pas takimit në Bruksel: Nuk u përmendet formimi i AKS-së
https://4.bp.blogspot.com/-SAxsN8AIFFI/Wrb3BZnor5I/AAAAAAAAFEo/4FZJA19YzmE0giJeEBPbWoLk_XGi43bxACLcBGAs/s640/dialogu.png
https://4.bp.blogspot.com/-SAxsN8AIFFI/Wrb3BZnor5I/AAAAAAAAFEo/4FZJA19YzmE0giJeEBPbWoLk_XGi43bxACLcBGAs/s72-c/dialogu.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/vucic-i-nervozuar-pas-takimit-ne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/vucic-i-nervozuar-pas-takimit-ne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy