Vuçiç “justifikohet” pas takimit me Thaçin: E bëj për të shpëtuar kokat e serbëve

Në kuadër të samitit të Sofjes, presidenti i Kosovës HashimThaçi dhe homologu serb Aleksandër Vuçiç u ulën në të njëjtën tryezë.

Por ky takim nuk është pritur mirë në Beograd dhe menjëherë pas kësaj, Vuçiç ka dhënë një arsye të çuditshme se përse është takuar me Thaçin.

“Po e bëj këtë për të shpëtuar kokat e serbëve”, citohet Vuçiç nga mediat serbe.

Veç të tjerash, presidenti serb tha se diskutoi me Thaçin për zgjidhjen e konfliktit historik mes serbëve dhe shqiptarëve.

“Folëm sesi të vazhdojmë me dialogun në Bruksel dhe për përpjekjet për të zgjidhur konfliktin mes nesh.

Kaq mund të them. Kjo është detyra ime, të takohem edhe me Thaçin”, vijon ai./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7933,Camëri,108,Editorial,1700,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1280,Iliridë,251,Kosovë,2363,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1772,Reportazh,154,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,494,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Vuçiç “justifikohet” pas takimit me Thaçin: E bëj për të shpëtuar kokat e serbëve
Vuçiç “justifikohet” pas takimit me Thaçin: E bëj për të shpëtuar kokat e serbëve
Vuçiç “justifikohet” pas takimit me Thaçin: E bëj për të shpëtuar kokat e serbëve
https://2.bp.blogspot.com/-FRH8Y0TE6rM/WpkPkYkqaiI/AAAAAAAATwE/X5PNUBxbzTMe_40QbLyQxMpffNDyTDXWwCLcBGAs/s640/vucic-thaci.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-FRH8Y0TE6rM/WpkPkYkqaiI/AAAAAAAATwE/X5PNUBxbzTMe_40QbLyQxMpffNDyTDXWwCLcBGAs/s72-c/vucic-thaci.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/vucic-justifikohet-pas-takimit-me.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/vucic-justifikohet-pas-takimit-me.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy