Vuçiç kërkon një zgjidhje përfundimtare për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç sot deklaroi se zgjidhja e çështjes së Kosovës është në interesin më të mirë të Serbisë.

“Duhet të krijohet një atmosferë ku njerëzit do të duan të qëndrojnë në atë vend dhe të kenë fëmijë. Në këtë kuptim do të vazhdojmë bisedimet me shqiptarët dhe ndërmjetësit pavarësisht se asgjë nuk u besoj atyre”, – tha Vuçiç duke përsëritur se nëse nuk ka zgjidhje kompromisi, nuk do të ketë kurrfarë zgjidhje.

“Ky është momenti i fundit që të fillojmë të merremi me këtë. Në 27 vitet e fundit kemi normë negative të rritjes së popullsisë aty e cila ka filluar të bjerë në 67 vitet e fundit. Për këtë arsye është e rëndësishme të zgjidhim çështjen e Kosovës.

Kjo është në interesin tonë më të mirë dhe ne duhet të krijojmë një atmosferë të tillë ku njerëzit do t’i besojnë paqes, stabilitetit dhe do të duan të qëndrojnë këtu dhe të kenë fëmijë”, – tha ai. Ai përsëriti se populli përmes referendumit do të vendosë për çështjen e Kosovës./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Vuçiç kërkon një zgjidhje përfundimtare për Kosovën
Vuçiç kërkon një zgjidhje përfundimtare për Kosovën
https://2.bp.blogspot.com/-LGCr5ioHjhc/Wq8mfGBtTOI/AAAAAAAAEcs/5cT_rRKi8NY9rQ-HG1s2LW3yk7FdbF9PwCLcBGAs/s640/dfdfdddd-696x392.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-LGCr5ioHjhc/Wq8mfGBtTOI/AAAAAAAAEcs/5cT_rRKi8NY9rQ-HG1s2LW3yk7FdbF9PwCLcBGAs/s72-c/dfdfdddd-696x392.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/vucic-kerkon-nje-zgjidhje-perfundimtare.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/vucic-kerkon-nje-zgjidhje-perfundimtare.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy