Vuçiç, SHBA-së e BE-së: Thoni të preferuarve tuaj që t’i respektojnë marrëveshjet e Brukselit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se bashkësia ndërkombëtare, e cila është garantuese e marrëveshjes së Brukselit, jo vetëm shqiptarët, nuk kanë bërë asgjë për formimin e komunave serbe (AKS).

“Rreth AKS është folur në çdo takim. Unë nuk u besoj atyre. Pesë vjet më parë unë u gënjeva. Jam duke kërkuar që pesë vjet dhe tani unë ju them “boll më gënjyet mua”. Jo vetëm shqiptarët, nuk i besova shumë atyre, por bashkësisë ndërkombëtare”, ka thënë Vuçiqit.

Më pas, Vuçiqi ka thënë se Serbia ka përmbushur të gjitha ato marrëveshje që i ka nënshkruar, transmeton lajmi.net.
“Ata janë falë jush, ju i keni bërë shtete të pavarur, ju SHBA-të dhe shumë vende evropiane. Ju nuk po mund t’i bindni të preferuarit tuaj për të përmbushur atë që kanë nënshkruar, sepse ju jeni garantues”, thotë më pas ai.

Askush nuk është i interesuar fare për këtë çështje, thotë presidenti serb, dhe shqiptarët nuk kanë qenë kurrë të interesuar për të.

Tutje ai ka folur edhe për Gjukatë Speciale nga e cila thotë se nuk pret asgjë.

Por nuk ka lënë pa përmendur edhe formimin e Ushtrisë së Kosovës, ku ka thënë se rrezikon seriozisht paqen në Ballkan, por Kosova po vazhdon të provokon pasi ka prapa ndërkombëtarët që po e përkrahin në çdo vendim./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7904,Camëri,108,Editorial,1688,Ekonomi,414,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2354,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1768,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Vuçiç, SHBA-së e BE-së: Thoni të preferuarve tuaj që t’i respektojnë marrëveshjet e Brukselit
Vuçiç, SHBA-së e BE-së: Thoni të preferuarve tuaj që t’i respektojnë marrëveshjet e Brukselit
https://1.bp.blogspot.com/-CmYqjXRYZHo/Wqxs885kcsI/AAAAAAAAENw/o_zLWqzqS8Utqok3-65LSJAheXv_NMHNQCLcBGAs/s640/vucic-3.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-CmYqjXRYZHo/Wqxs885kcsI/AAAAAAAAENw/o_zLWqzqS8Utqok3-65LSJAheXv_NMHNQCLcBGAs/s72-c/vucic-3.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/vucic-shba-se-e-be-se-thoni-te.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/vucic-shba-se-e-be-se-thoni-te.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy