Vuçiç: Toplica mburojë e Serbisë nga pushtimet shqiptare dhe bullgare

Kështu deklaroi Aleksandar Vuçiq, me rastin e hapjes të një fabrike BizLink në rajonin e Toplicës.

“Nuk ka asnjë rajon në Serbi sikurse Toplica, që ka dhënë kontribut në zhvillimin e vendit”, deklaroi Alesandar Vuçiq, kryetari i Serbisë.

“Rajoni i Toplicës ka ruajtur Serbinë nga bullgarët dhe shqiptarët dhe kur i nevojitej vendit punëtorë dhe luftëtarë, toplicasit ishin të parët në përgjigjie të vendit”, deklaroi Vuçiq, njofton B92.

Tutje, Vuçiq, theksoi se tani është koha e investimeve në këtë pjesë të rajonit, ku do të bëhet i mundur ndërtimi i rrugës Nish-Prishtinë.

Veç tjerash ai pranoi faktin se nga kushtet e vështira të jetës shumica e banorëve të kësaj ane janë shpërngulur dhe që tani jetojnë një numër shumë i vogël i njerëzve./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Vuçiç: Toplica mburojë e Serbisë nga pushtimet shqiptare dhe bullgare
Vuçiç: Toplica mburojë e Serbisë nga pushtimet shqiptare dhe bullgare
Vuçiç: Toplica mburojë e Serbisë nga pushtimet shqiptare dhe bullgare
https://2.bp.blogspot.com/-ws2ZFqybBds/Wqv0IsrFhKI/AAAAAAAAU6Y/OHzfhzAx9JU0poR9djYv2nJJ6WxAR1DmQCLcBGAs/s640/E99FDEB2-5A2F-44E3-B69C-A3F05760FED7-1888-000000F9AE196F4F-1200x630-640x336.jpeg
https://2.bp.blogspot.com/-ws2ZFqybBds/Wqv0IsrFhKI/AAAAAAAAU6Y/OHzfhzAx9JU0poR9djYv2nJJ6WxAR1DmQCLcBGAs/s72-c/E99FDEB2-5A2F-44E3-B69C-A3F05760FED7-1888-000000F9AE196F4F-1200x630-640x336.jpeg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/vucic-toplica-mburoje-e-serbise-nga.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/vucic-toplica-mburoje-e-serbise-nga.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy