Vuçiq: Me Kosovën luajmë shah, pa mbretëreshë dhe topa

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se kur bëhet fjalë për Kosovën Serbia luan një lojë shahu pa mbretëreshë dhe top “dhe përpiqemi të nxirremi”.

Ai tha për RTS se është i gatshëm të dëgjojë kritikat, por e rëndësishme është të gjendet një zgjidhje kompromisi.

Ai vazhdimisht thotë se Serbia dëshiron që problemi i Kosovës zgjidhet me kompromis. Vuçiq e falënderoi Presidentin e Bullgarisë, Rumen Radev, për mbështetjen për Serbinë në rrugën e saj evropiane.

Duke vënë në dukje se anëtarësimi i Serbisë në BE është në vitin 2025, Vuçiq ka thënë se Serbia do të bëjë gjithçka vetëm për të përmbushur të gjitha kriteret, duke vënë në dukje se për të ka një kriter shtesë, të cilat nuk ekzistojnë në vendet e tjera të BE-së, dhe kjo është zgjidhjen e problemeve me Kosovën./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9251,Camëri,117,Editorial,2030,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1470,Iliridë,287,Kosovë,2683,Kulture,722,Luginë,61,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Vuçiq: Me Kosovën luajmë shah, pa mbretëreshë dhe topa
Vuçiq: Me Kosovën luajmë shah, pa mbretëreshë dhe topa
Vuçiq: Me Kosovën luajmë shah, pa mbretëreshë dhe topa
https://4.bp.blogspot.com/-UqIeKMN1Qug/Wpe7iHZ_OCI/AAAAAAAATsk/IHm_yRzdSKcy_jZ4kpzVooKg6oQlhZV-QCLcBGAs/s640/v_1519806275-2301774.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-UqIeKMN1Qug/Wpe7iHZ_OCI/AAAAAAAATsk/IHm_yRzdSKcy_jZ4kpzVooKg6oQlhZV-QCLcBGAs/s72-c/v_1519806275-2301774.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/vuciq-me-kosoven-luajme-shah-pa.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/vuciq-me-kosoven-luajme-shah-pa.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy