Vuçiq me ultimatum: Shqiptarët kanë kohë 20 ditë të formojnë Asociacionin e Komunave serbe

Pas negociatave shumë të vështira në Bruksel, presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka folur në TV Pink. Ndër të tjera, Vuçiq tha se nëse shqiptarët nuk e formonin Asociacionin e Komunave serbe për 20 ditë, për ndryshe Serbia do të formojë vetë.

“Përfaqësuesja e Lartë theksoi rëndësinë që BE’ja i jep zbatimit të plotë të të gjitha marrëveshjeve të arritura dhe theksoi në veçanti nevojën urgjente për të filluar me themelimin e Asociacionit / Komunitetit të komunave me shumicë serbe, Marrëveshjen e Energjisë, si dhe të përfundojnë punimet për hapjen e Urës mbi Ibër”, thuhet në njoftimin për media.

Ky ishte takimi i parë i këtij niveli për këtë vit.

Të dy presidentët kanë qëndruar paraprakisht në SHBA.

Takimi i fundit ndërmjet tyre është mbajtur më 20 shtator të vitit 2017 në New York, më ndërmjetësimin e zonjës Mogherini, në dritën e zotimeve të bëra në dy takime që u zhvilluan në korrik dhe në fund të muajit gusht në Bruksel, kur ata ishin pajtuar për një fazë të re të bisedimeve ndërmjet të dyja palëve, përtej çështjeve teknike./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8417,Camëri,113,Editorial,1845,Ekonomi,453,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1366,Iliridë,259,Kosovë,2483,Kulture,665,Luginë,51,Moti,2,Politik,1819,Reportazh,169,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,498,Video,524,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Vuçiq me ultimatum: Shqiptarët kanë kohë 20 ditë të formojnë Asociacionin e Komunave serbe
Vuçiq me ultimatum: Shqiptarët kanë kohë 20 ditë të formojnë Asociacionin e Komunave serbe
Vuçiq me ultimatum: Shqiptarët kanë kohë 20 ditë të formojnë Asociacionin e Komunave serbe
https://1.bp.blogspot.com/-AL3O_G4R9wg/WrYulUutxiI/AAAAAAAAVZk/caYJGSgNd-oSUI7ClovjvdY8Y3f4djFAQCLcBGAs/s640/vucic-62_660x388-1200x630.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-AL3O_G4R9wg/WrYulUutxiI/AAAAAAAAVZk/caYJGSgNd-oSUI7ClovjvdY8Y3f4djFAQCLcBGAs/s72-c/vucic-62_660x388-1200x630.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/vuciq-me-ultimatum-shqiptaret-kane-kohe.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/vuciq-me-ultimatum-shqiptaret-kane-kohe.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy