Xhafaj i kërkon FBI-së “agjent me kohë të plotë” në Shqipëri

Ditën e tretë, në kuadër të vizitës zyrtare në Uashington, SHBA, Ministri i Brendshëm i Shqipërisë Fatmir Xhafaj u takua në selinë e Byrosë Federale të Hetimit (FBI) me Zëvendësdrejtorin i FBI-së David L. Bowdich (në foto).

Në takim ishin të pranishëm edhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu dhe ekipi i Ministrisë dhe Policisë së Shtetit që i shoqëron.

Një sërë dokumentesh analitikë dhe informues mbi luftën kundër krimit të organizuar, drogave përfshi kultivimin dhe trafikimin e kanabisit, korrupsionin, radikalizmin dhe ekstremizmin e dhunshëm u ndanë me përfaqësuesit e lartë të FBI – njofton Ministria.

Në këtë takim, u parashtrua kërkesa e Ministrit të Brendshëm për dërgimin në Shqipëri të një agjenti me kohë të plotë nga FBI-ja, për të asistuar strukturat e hetimit në Polici.

Zëvendësdrejtori i FBI-së, z.Bowdichu shpreh se e sheh kërkesën pozitivisht dhe “do ta diskutojë për të vlerësuar mundësitë konkrete të realizimit të saj” – sipas njoftimit zyrtar mbi takimin.

Në përfundim, ministri i Brendshëm e ftoi Bowdich të vizitonte Tiranën, ftesë të cilën ai e pranoi.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Xhafaj i kërkon FBI-së “agjent me kohë të plotë” në Shqipëri
Xhafaj i kërkon FBI-së “agjent me kohë të plotë” në Shqipëri
https://1.bp.blogspot.com/-GgkAnODpxy4/Wrb4T6JqPWI/AAAAAAAAFE4/tL7Z9bMGHpc-vj5nQ-CnS3XG9H6X7HXzQCLcBGAs/s640/david-bowdich-1-e1517260044322-905x395.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-GgkAnODpxy4/Wrb4T6JqPWI/AAAAAAAAFE4/tL7Z9bMGHpc-vj5nQ-CnS3XG9H6X7HXzQCLcBGAs/s72-c/david-bowdich-1-e1517260044322-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/xhafaj-i-kerkon-fbi-se-agjent-me-kohe.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/xhafaj-i-kerkon-fbi-se-agjent-me-kohe.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy