Zaev po përgatit opinion për të larguar nga Qeveria ministrat nga partitë shqiptare?!

LSDM përmes disa mediave gjatë periudhës së fundit po përgatit terren për ndërrimin e disa ministrave nga radhët e BDI-së. Lajmi bëhet i ditur për INA nga burime partiake.

Siç mësohet në shënjestër janë disa nga ministra të BDI-së, të cilët nuk i pëlqejnë LSDM dhe se ata janë “linçuar” në disa raste edhe përmes mediave, duke u përmendur me emër dhe mbiemër.

Kryeministri Zoran Zaev edhe me formimin e kabinetit qeverisës gjatë qëndrimit në Reçicë të Vogël kishte theksuar se në fokus janë zgjidhjet kadrovike të propozuara nga BDI, për të cilët ka biseduar me Ahmetin.

Por paralajmërimet për zgjerimin e koalicionit në tryezë do të kenë edhe propozimet e ministrave. Zaev përmes largimit të ministrave nga radhët e tij, synon që të arrijë qëllimin të largojë edhe ministra të BDI-së.

Nga kjo e fundit kanë theksuar se nuk duan të komentojnë lajme të tilla që nxirren nga qarqe joformale politike./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7933,Camëri,108,Editorial,1700,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1280,Iliridë,251,Kosovë,2363,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1772,Reportazh,154,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,494,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Zaev po përgatit opinion për të larguar nga Qeveria ministrat nga partitë shqiptare?!
Zaev po përgatit opinion për të larguar nga Qeveria ministrat nga partitë shqiptare?!
Zaev po përgatit opinion për të larguar nga Qeveria ministrat nga partitë shqiptare?!
https://4.bp.blogspot.com/-aOVS7X8uppo/WqOeBc022hI/AAAAAAAADgQ/Wmqi_d0r07EQ-hCCcYbCtuys1cB2y5QpgCLcBGAs/s640/zaev-ahmeti.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-aOVS7X8uppo/WqOeBc022hI/AAAAAAAADgQ/Wmqi_d0r07EQ-hCCcYbCtuys1cB2y5QpgCLcBGAs/s72-c/zaev-ahmeti.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/zaev-po-pergatit-opinion-per-te-larguar.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/zaev-po-pergatit-opinion-per-te-larguar.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy