Mediat spanjolle: Shqipëria, një nga ‘parajsat e mahnitshme’

Më tej, në artikull përshkruhen edhe plazhet e vendit, ‘të pacenuara e me ujëra të kristaltë’ për t’u ndalur më pas edhe te atraksionet e shumta turistike që ofron Shqipëria
“Me shumë gjasa që as e keni menduar ta përfshini Shqipërinë në destinacionet tuaja të mundshme të pushimeve. Nëse ju pëlqen të zbuloni perlat autentike, vizitojeni këtë vend tani, para se të jetë plot me turistë”.

Kështu shkuan e përditshmja spanjolle ‘La Vanguardia’ për Shqipërinë, teksa e rendit atë si një nga destinacionet më të lira dhe më joshëse për të kaluar pushimet e verës.

E listuar krah Malit të Zi, Kroacisë, Rumanisë dhe Marokut, Shqipëria është cilësuar gjithashtu si një nga ‘parajsat e mahnitshme’ ku turistët e huaj mund të bëjnë pushimet verore pa tejkaluar buxhetin e tyre. Kjo, pasi me ardhjen e sezonit veror, siç pritet, çmimet e shërbimeve turistike fillojnë të rriten, shkruan ‘Scan’.

Më tej, në artikull përshkruhen edhe plazhet e vendit, ‘të pacenuara e me ujëra të kristaltë’ për t’u ndalur më pas edhe te atraksionet e shumta turistike që ofron Shqipëria.

“Rrënojat mbresëlënëse të Butrintit, me më shumë se tre mijë vjet histori; qendra e qytetit të Gjirokastrës, është një nga pak shembujt e qytetit osman ruajtur në gjendje të mirë, kështjella dhe bunkerë janë disa nga mrekullitë e tij, për të mos përmendur bukuritë natyrore si Syri i Kaltër, me burimet e saj natyrore”, përfundon ‘La Vanguardia’./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11565,Camëri,133,Editorial,2633,Ekonomi,718,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1836,Iliridë,381,Kosovë,3535,Kulture,929,Luginë,78,Moti,2,Politik,2338,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,683,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Mediat spanjolle: Shqipëria, një nga ‘parajsat e mahnitshme’
Mediat spanjolle: Shqipëria, një nga ‘parajsat e mahnitshme’
https://2.bp.blogspot.com/-kznfBEGTN08/WwRvL0F5hUI/AAAAAAAAVpI/s2v6Bb5zRHcj0TfRD-T0mVgwEFE2sXedQCLcBGAs/s400/turizmi-752x440.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-kznfBEGTN08/WwRvL0F5hUI/AAAAAAAAVpI/s2v6Bb5zRHcj0TfRD-T0mVgwEFE2sXedQCLcBGAs/s72-c/turizmi-752x440.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/05/mediat-spanjolle-shqiperia-nje-nga.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/05/mediat-spanjolle-shqiperia-nje-nga.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy