Austria: Shqipëria i përmbushi detyrat, të hapen negociatat

Ministrja e Jashtme e Austrisë, Karin Kneissl, ka deklaruar sot se Shqipëria dhe Maqedonia i kanë përmbushur detyrat e tyre lidhur me hapjen e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Europian, raporton Agjencia Maqedonase e Informacionit.

“Pata një takim mëngjesi me ministrin e jashtëm shqiptar. Unë nuk mund të flas për 27 vendet anëtare të Bashkimit Europian, por çelja e negociatave nuk është një dhuratë për këto dy vende, është çështje logjike.

Ne i dhamë Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, që është emri i ri i vendit, detyra që ato duhet t’i përmbushnin.

Në rastin e Maqedonisë së Veriut ne i thamë se duhej zgjidhur çështja e emrit. E njëjta gjë me Shqipërinë në rastin e reformës në drejtësi. Besimi ynë është më i madh se kurrë për këto vende.

Komisioni Europian dhe Federica Mogherini kanë mbështetjen e Austrisë në këtë drejtim”, tha ajo, përcjell Atsh.

Në 1 Korrik Austria do të marrë Presidencën 6-mujore të BE-së/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11357,Camëri,133,Editorial,2597,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1815,Iliridë,376,Kosovë,3430,Kulture,916,Luginë,77,Moti,2,Politik,2292,Reportazh,197,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,559,Video,669,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Austria: Shqipëria i përmbushi detyrat, të hapen negociatat
Austria: Shqipëria i përmbushi detyrat, të hapen negociatat
https://2.bp.blogspot.com/-UbQ_pqbnA3E/WzFBd4qMWgI/AAAAAAAAWJw/cYq3a_NfwsoZNUc6pzUZCbD6cFaSJjKzQCLcBGAs/s640/csm_karin_kneissl_1217a_025ff090b2-1200x630-640x336.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-UbQ_pqbnA3E/WzFBd4qMWgI/AAAAAAAAWJw/cYq3a_NfwsoZNUc6pzUZCbD6cFaSJjKzQCLcBGAs/s72-c/csm_karin_kneissl_1217a_025ff090b2-1200x630-640x336.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/06/austria-shqiperia-i-permbushi-detyrat.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/06/austria-shqiperia-i-permbushi-detyrat.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy