E madhe kjo: “Do ta bëjmë Rusinë Kosovë” – brohorasin tifozët tunizian (VIDEO)


Tifozët tunizian kanë befasur me videon e tyre të fundit, e cila është shperndarë më të shpejtë nëpër rrjetet sociale, kryesisht në facebook dhe instagram.

Ata kanë brohoritur ” Do ta bëjmë Rusinë Kosovë”, transmeton Albanienshow.

Kjo gjë i ka irrituar në masë të madhe tifozët rusë dhe ata serbë, kur kujtojmë edhe faktin se klubi serb i mori dy gola nga futbollistët që ishin pikërisht nga Kosova.

Vlen të përmendet se gjatë ditës së sotme FIFA u ka shqiptuar gjobë prej 25 mijë dollarëve tre futbollistëve të Zvicrës, Granit Xhakës, Xherdan Shaqirit dhe kapitenit Stephan Lichtsteiner për festën e tyre me shqiponjë, Albanienshow.

Gjestit të festës me shqiponjë i kanë dalë mbështetje edhe shumë futbollistë dhe tifozë në tribunat e stadiumeve në Rusi. NJë gjest të tillë e bëri sot edhe futbollisti nga Arabia Saudite, Salem Aldaësari, i cili festoi me shqiponjë goline tij ndaj Egjiptit./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11357,Camëri,133,Editorial,2597,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1815,Iliridë,376,Kosovë,3430,Kulture,916,Luginë,77,Moti,2,Politik,2292,Reportazh,197,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,559,Video,669,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: E madhe kjo: “Do ta bëjmë Rusinë Kosovë” – brohorasin tifozët tunizian (VIDEO)
E madhe kjo: “Do ta bëjmë Rusinë Kosovë” – brohorasin tifozët tunizian (VIDEO)
https://4.bp.blogspot.com/-pqWH4g5Ntx0/WzJ6kMnrP1I/AAAAAAAAWMU/3aKQpP-bHkoVPSrtM0PN3Vewib2lLln6ACLcBGAs/s640/rus-1.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-pqWH4g5Ntx0/WzJ6kMnrP1I/AAAAAAAAWMU/3aKQpP-bHkoVPSrtM0PN3Vewib2lLln6ACLcBGAs/s72-c/rus-1.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/06/e-madhe-kjo-do-ta-bejme-rusine-kosove.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/06/e-madhe-kjo-do-ta-bejme-rusine-kosove.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy