FIFA dënon më rëndë Serbinë, kor dhe afishe raciste

Arsyeja: Tifozët serbë në të njëjtën përballje kanë pasur “afishe diskriminuese” dhe kanë kënduar këngë raciste.
FIFA dënoi me gjobë tre lojtarët ziveranë, megjithatë pa dënim nuk ka kaluar as Federata e Serbe e Futbollit. Dhe atë, dënimi për federatën serbe është 54 mijë franga, shkruan “SRF”.

Arsyeja: Tifozët serbë në të njëjtën përballje kanë pasur “afishe diskriminuese” dhe kanë kënduar këngë raciste.

Trajneri serb Mladen Krstajic, i cili përmendi Tribunalin e Hagës kundër arbitrit gjerman Brych është gjobitur gjithashtu me 5000 franga. Ndaj këtij të fundit FIFA e shqyrtonte çështjen edhe për pezullim nga botërori./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10419,Camëri,133,Editorial,2355,Ekonomi,609,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1688,Iliridë,332,Kosovë,3078,Kulture,821,Luginë,71,Moti,2,Politik,2097,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,538,Video,620,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: FIFA dënon më rëndë Serbinë, kor dhe afishe raciste
FIFA dënon më rëndë Serbinë, kor dhe afishe raciste
https://4.bp.blogspot.com/-_v2H9778Dq8/WzE7BQiZlnI/AAAAAAAAWJU/kvYhQwDKqI0wTrGpjymOXk6e5FCJYqNcQCLcBGAs/s640/dgur_k0wsaevi4h.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-_v2H9778Dq8/WzE7BQiZlnI/AAAAAAAAWJU/kvYhQwDKqI0wTrGpjymOXk6e5FCJYqNcQCLcBGAs/s72-c/dgur_k0wsaevi4h.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/06/fifa-denon-me-rende-serbine-kor-dhe.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/06/fifa-denon-me-rende-serbine-kor-dhe.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy