Hitzfield: I tërë kombi tani duhet të qëndrojë pas Shaqirit, Xhakës dhe Lichsteinerit

Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka dhe Stephan Lichsteiner nuk janë dënuar me mos lojë shkaku i bërjes së shqiponjës me duar.
Shaqiri dhe Xhaka pasi realizuan secili gol, bërën me duar simbolin e shqiponjës, ku u ankuan zyrtarët e federatës së Serbisë pas humbjes me rezultat 2-1.
Treshja është dënuar me të holla dhe do të mund të paraqiten në takimin kundër Kosta Rikës.Ottmar Hitzfield, ish-trajneri i kombëtares zvicerane, ka pohuar se ndihet i lumtur që të tre futbollistët nuk janë dënuar.
“Unë kam qenë i bindur që nga fillimi se nuk do të dënohen. Dënimi është tejkaluar. Është e natyrishme që të tre janë në bord”, tha trajneri zviceran.
“Ju bëni gabime në eufori. Në kuptimin njerëzor, është e kuptueshme, por të dy kanë qenë në ato momente në ndikimin e emocioneve. Mesazhet politike nuk lejohen. Në kombëtare tashmë kemi biseduar në vjeshtën e vitit 2014 dhe atyre u kemi thënë se duhet të përmbahen”.
“Se nxiti një debat është normale. Është një Kupë e Botës, jo vetëm tifozët e futbollit, por i gjithë kombi. Është bërë një gabim, por tani e gjithë Zvicra duhet të qëndrojë prapa kombëtares. Tani, me të gjithë lojtarët, çdo gjë është e mundur për ekipin”, tha i pensionuari Hitzfield.
Ndryshe, takimin e radhës përfaqësuesja zvicerane do ta zhvillojë kundër kostarikanëve, me fillim në ora 20:00 në Nizhny Novgorod Stadium./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Hitzfield: I tërë kombi tani duhet të qëndrojë pas Shaqirit, Xhakës dhe Lichsteinerit
Hitzfield: I tërë kombi tani duhet të qëndrojë pas Shaqirit, Xhakës dhe Lichsteinerit
https://2.bp.blogspot.com/-IVxMPIoTYDs/WzJ5zoiTKEI/AAAAAAAAWMM/QIVfRK0PKUEUa7RtVM7y0zWx6mwtUAE-wCLcBGAs/s640/020612724-780x439-640x360.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-IVxMPIoTYDs/WzJ5zoiTKEI/AAAAAAAAWMM/QIVfRK0PKUEUa7RtVM7y0zWx6mwtUAE-wCLcBGAs/s72-c/020612724-780x439-640x360.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/06/hitzfield-i-tere-kombi-tani-duhet-te.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/06/hitzfield-i-tere-kombi-tani-duhet-te.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy