‘I dogjëm dhe i burgosëm’, mediat serbe flasin për familjet e Xhakës dhe Shaqirit

Fitorja e Zvicrës ndaj Serbisë gjatë njërës prej ndeshjeve të Botërorit bëri bujë të madhe kur të dy golat i shënuan futbollistët shqiptare, të cilët revoltuan popullin serb duke festuar me shqiponjën me dy duar.

Ata e quajtën fyerje nacionale veprimin e tyre në mes të Serbisë dhe për ditë me radhë mediat serbe kanë shkruar për këtë ngjarje. Së fundmi, njëra prej tyre ka shkruar se festimi i dy shqiptarëve me shqiponjën me dy duar lidhet direkt me serbët, pasi ata e kanë pësuar nga politikat e Beogradit.

Sipas ‘Blic’, babai i Granitit, Ragip Xhaka, ka bërë tre vite në burgjet serbe për pjesëmarrje në demonstratat e viteve ’80-të, ndërsa shtëpia e Shaqirit në Gjilan është djegur e rrafshuar gjatë luftës.

Media serbe ka publikuar edhe foto nga kampi i stërvitjes së skuadrës së Zvicrës, ku dallohet mbështetja e trajnerit të ekipit, Vladimir Petkoviç, për dy lojtarët shqiptarë./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10320,Camëri,131,Editorial,2328,Ekonomi,602,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1674,Iliridë,327,Kosovë,3048,Kulture,811,Luginë,71,Moti,2,Politik,2083,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,613,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: ‘I dogjëm dhe i burgosëm’, mediat serbe flasin për familjet e Xhakës dhe Shaqirit
‘I dogjëm dhe i burgosëm’, mediat serbe flasin për familjet e Xhakës dhe Shaqirit
https://2.bp.blogspot.com/-tjeyPKdNulc/WzJ9D__AVcI/AAAAAAAAWMg/RbjK8pTsPGQZlkJ0wQTTEz4K1o6GhmnLgCLcBGAs/s640/640-0-5b30b474e948c-640x323.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-tjeyPKdNulc/WzJ9D__AVcI/AAAAAAAAWMg/RbjK8pTsPGQZlkJ0wQTTEz4K1o6GhmnLgCLcBGAs/s72-c/640-0-5b30b474e948c-640x323.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/06/i-dogjem-dhe-i-burgosem-mediat-serbe.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/06/i-dogjem-dhe-i-burgosem-mediat-serbe.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy