Letra e Enver Hoxhës ku uronte Brazilin përfitoren e Botërorit 1970

Një letër është bërë publike kohët e fundit ku ish-lideri komunist i uron fitoren e Kampionatit Botëror të vitit 1970 që u mbajt në Meksisë.

Atë Botëror Brazili i Pelesë arriti të triumfonte. Hoxha i dërgon një letër homologut të tij, Kryetarit të Partisë Komuniste të Brazilit, Joao Amazonas.

“Urime për fitoren e Kampionatit botëror. Fitorja e këtyre djemve të thjeshtë të popullti brazilian është një fitore e të gjithë proletariatit botëror, kundër imperializmit dhe revizionizmit.

Populli shqiptar ka qenë me mish e me shpirt në këto ditë pranë popullit brazilian dhe kombëtares së tij të futbollit, Rroftë populli brazilian, Lavdi marksizëm-leninizmit”, – shkruan Enver Hoxha në letrën e nisur në 15.8.1970.j.j/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11357,Camëri,133,Editorial,2597,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1815,Iliridë,376,Kosovë,3430,Kulture,916,Luginë,77,Moti,2,Politik,2292,Reportazh,197,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,559,Video,669,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Letra e Enver Hoxhës ku uronte Brazilin përfitoren e Botërorit 1970
Letra e Enver Hoxhës ku uronte Brazilin përfitoren e Botërorit 1970
https://2.bp.blogspot.com/-0T3sBh4kbIk/WzFKVDe8p8I/AAAAAAAAWKM/M_AOM73etDs83UUH_UK_tFk3YQiIui6WQCLcBGAs/s640/enver-hoxha-2.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-0T3sBh4kbIk/WzFKVDe8p8I/AAAAAAAAWKM/M_AOM73etDs83UUH_UK_tFk3YQiIui6WQCLcBGAs/s72-c/enver-hoxha-2.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/06/letra-e-enver-hoxhes-ku-uronte-brazilin.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/06/letra-e-enver-hoxhes-ku-uronte-brazilin.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy