Marrëveshja e detit, mbyllet raundi i tretë i bisedimeve Shqipëri-Greqi

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme bën të ditur se është përmbyllur të premten raundi i tretë i bisedimeve për delimitimin e zonave detare mes Shqipërisë dhe Greqisë.

U mbyll dje më 22 qershor 2018, në Athinë raundi i tretë i bisedimeve për delimitimin e zonave detare midis Shqipërisë dhe Greqisë. Takimi ishte konstruktiv dhe u zhvillua në një klimë pozitive, miqësore dhe bashkëpunuese. Grupet negociatore do të vazhdojnë të punojnë për të gjetur një zgjidhje të qëndrueshme dhe në interes të të dyja palëve”, thuhet në njoftimin e MEPJ.

Prej disa ditësh mediat greke flasin për një përmbyllje të “paketës” së marrëveshjes me Greqinë, dhe më pas kryeminsitrat Edi Rama dhe Aleksis Tsipras do të firmosin në samitin e BE-së më 28 dhe 29 qershor.

/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10419,Camëri,133,Editorial,2355,Ekonomi,609,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1688,Iliridë,332,Kosovë,3078,Kulture,821,Luginë,71,Moti,2,Politik,2097,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,538,Video,620,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Marrëveshja e detit, mbyllet raundi i tretë i bisedimeve Shqipëri-Greqi
Marrëveshja e detit, mbyllet raundi i tretë i bisedimeve Shqipëri-Greqi
https://1.bp.blogspot.com/-I1DJBaTGP7o/Wy5tFqyyl5I/AAAAAAAAWC0/tewFY0XwFcEeR04sydfVak3dqEfx-4meACLcBGAs/s640/bushati-kotzias1-905x395.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-I1DJBaTGP7o/Wy5tFqyyl5I/AAAAAAAAWC0/tewFY0XwFcEeR04sydfVak3dqEfx-4meACLcBGAs/s72-c/bushati-kotzias1-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/06/marreveshja-e-detit-mbyllet-raundi-i.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/06/marreveshja-e-detit-mbyllet-raundi-i.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy