Ministrat zviceran i dalin në krah Xhakës e Shaqirit: Ata nuk e harrojnë atdheun


Ka ngjallur shumë polemika festimi me shqiponjë i Xhakës dhe Shaqirit pas golave spektakolarë që shënuan në ndeshjen Serbi-Zvicër. Mirëpo dy ministrat zviceran, Guy Parmelin nga radhët e SVP-së dhe ministri i Jashtëm, Ignazio Cassis nga FDP-ja i kanë dalë në krah futbollistëve shqiptarë.

"Performanca e ekipit kombëtar zviceran është për tu vlerësuar dhe kuptohet kur emocionet e kaplojnë një lojtar. Nuk është në frymën e sportit që tani nga emocionet të krijohet polemikë", ka deklaruar Parmelin.

Ndërsa Cassis ekipin e ka quajtur një shembull të shkëlqyer të bashkimit të kulturave të ndryshme. "Unë nuk dyshoj se mund t'i ndjeni emocionet patriotike të kombit, pa harruar atdheun përkatës", është shprehur Cassis.

Qëndrim të butë ka pasur edhe Andreas Glarner i cili është shprehur se  emocionet janë të kuptueshme./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10419,Camëri,133,Editorial,2355,Ekonomi,609,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1688,Iliridë,332,Kosovë,3078,Kulture,821,Luginë,71,Moti,2,Politik,2097,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,538,Video,620,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ministrat zviceran i dalin në krah Xhakës e Shaqirit: Ata nuk e harrojnë atdheun
Ministrat zviceran i dalin në krah Xhakës e Shaqirit: Ata nuk e harrojnë atdheun
https://2.bp.blogspot.com/-tbtAfr622Ug/WzCj9lT586I/AAAAAAAAWHA/xFasK2YKaCk12VgG-N5d7DQ0CbmcIa-1wCLcBGAs/s640/xhaka-shaqiri.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-tbtAfr622Ug/WzCj9lT586I/AAAAAAAAWHA/xFasK2YKaCk12VgG-N5d7DQ0CbmcIa-1wCLcBGAs/s72-c/xhaka-shaqiri.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/06/ministrat-zviceran-i-dalin-ne-krah.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/06/ministrat-zviceran-i-dalin-ne-krah.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy