Negociatat, Holanda thotë nesër fjalën e fundit për Shqipërinë

Qeveria holandeze do të mblidhet të martën me 26 qershor ku pritet të japë fjalën e fundit lidhur me hapjen apo jo të negociatave për Shqipërinë.

Parlamenti holandez nga ana tjetër i ka kërkuar qeverisë së saj të vendosë veton kundër hapjes së negociatave të integrimit me Shqipërinë.

Vendimi është marrë pas një mocioni të paraqitur prej Martijn van Helvert, i cili është shprehur se Shqipëria nuk ka plotësuar pesë prioritetet e kërkuara.

Pas raportit të paraqitur parlamentarët me 125 vota pro dhe 20 kundër i kanë kërkuar qeverisë së tyre t’i thotë jo çeljes së bisedimeve me Shqipërinë në samitin që do të zhvillohet në datat 28 dhe 29 qershor.

Helvert është një prej raporterëve të mbërritur më parë në Shqipëri për të raportuar mbi reformat e ndërmarra prej qeverisë shqiptare.

Ndërkohë dhe Franca nuk ka ende një qëndrim zyrtar, mbi planin e zgjerimit të BE.

Pritet që Presidenti Macron të japë qëndrimin e tij gjatë samitit të BE.

/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10419,Camëri,133,Editorial,2355,Ekonomi,609,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1688,Iliridë,332,Kosovë,3078,Kulture,821,Luginë,71,Moti,2,Politik,2097,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,538,Video,620,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Negociatat, Holanda thotë nesër fjalën e fundit për Shqipërinë
Negociatat, Holanda thotë nesër fjalën e fundit për Shqipërinë
https://4.bp.blogspot.com/-3453NFlNeWk/WzCgzkjvdUI/AAAAAAAAWGs/2bZcGMm2G-gIbp_k3qYVfLFNvaeLmx24ACLcBGAs/s640/image-135916-860_panofree-hdvn-135916-905x395.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-3453NFlNeWk/WzCgzkjvdUI/AAAAAAAAWGs/2bZcGMm2G-gIbp_k3qYVfLFNvaeLmx24ACLcBGAs/s72-c/image-135916-860_panofree-hdvn-135916-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/06/negociatat-holanda-thote-neser-fjalen-e.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/06/negociatat-holanda-thote-neser-fjalen-e.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy