Pacolli nga Brukseli: Kosova afër njohjes nga një shtet anëtar i BE-së

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli pas takimit në Bruksel ka thënë se pala kosovare e ka bërë kompromisin e saj dhe çdo gjë e ka hedh në tavolinë me pakon e Ahtisarit.
“Nuk dua të spekuloj, këtë duhet t’ia lëmë dialogimit”, është shprehur Pacolli, raporton lajmi.net.

Sa i përket çështjes së njohjeve ndaj Kosovës dhe raportimeve në Serbi për tërheqje të njohjeve, Pacolli ka thënë se nuk ekziston diçka e tillë.

“Nuk duhet të merremi me deklaratat e të tjerëve, ne jemi duke krijuar miqësi dhe marrëdhënie me botën, kemi me dhjetëra shtete të fuqishme të cilat janë në procesin e njohjes së Kosovës, është proces i pandalshëm njohjet do të arrijnë dhe mos ta befasojnë askënd”, ka deklaruar ministri.

Pacolli nuk ka dëshiruar të përmend emra, mirëpo ka thënë se njëra nga shtetet që do ta njoh Kosovën së shpejti është pjesë e Bashkimit Evropian.

“Nuk do të përmend emra tani por jemi në momentin ma të duhur dhe më të mirin që ka pas Kosova pas shpalljes së pavarësisë”./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10419,Camëri,133,Editorial,2355,Ekonomi,609,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1688,Iliridë,332,Kosovë,3078,Kulture,821,Luginë,71,Moti,2,Politik,2097,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,538,Video,620,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Pacolli nga Brukseli: Kosova afër njohjes nga një shtet anëtar i BE-së
Pacolli nga Brukseli: Kosova afër njohjes nga një shtet anëtar i BE-së
https://3.bp.blogspot.com/-4yrU9uw5SlE/WzCgQR0Q0AI/AAAAAAAAWGc/X0VhTLCPIFsRkPuN8AADexnsNzcebScWQCLcBGAs/s640/36086865_1830375247005664_1728875910330843136_n-650x358-640x352.png
https://3.bp.blogspot.com/-4yrU9uw5SlE/WzCgQR0Q0AI/AAAAAAAAWGc/X0VhTLCPIFsRkPuN8AADexnsNzcebScWQCLcBGAs/s72-c/36086865_1830375247005664_1728875910330843136_n-650x358-640x352.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/06/pacolli-nga-brukseli-kosova-afer.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/06/pacolli-nga-brukseli-kosova-afer.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy