Presidenti Meta kërkon nga India njohjen e Kosovës

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka kërkuar nga India njohjen e Kosovës.

Kërkesën e tij, kreu i shtetit shqiptar e ka bërë të premten, kur pranoi letrat kredenciale nga ambasadori i ri i Indisë në Shqipëri, Thanglura Darlong, me rezidencë në Bukuresht.

Duke iu referuar zhvillimeve në rajonin e Ballkanit Perëndimor, presidenti Meta nënvizoi se një rishikim i pozicionit të Indisë ndaj njohjes së pavarësisë së Kosovës do të ishte një kontribut i drejtpërdrejtë për forcimin e paqes dhe stabilitetit në këtë rajon.

Meta vlerësoi gjithashtu marrëdhëniet miqësore e të bashkëpunimit midis Shqipërisë dhe Indisë, si dhe lidhjen e fortë që Nënë Tereza krijoi midis të dyja vendeve. Kreu i shtetit nënvizoi nevojën e rritjes së bashkëpunimit ekonomik dhe tregtar, si dhe të kontakteve të drejtpërdrejta mes sipërmarrësve dhe qytetarëve të të dyja vendeve. /ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11357,Camëri,133,Editorial,2597,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1815,Iliridë,376,Kosovë,3430,Kulture,916,Luginë,77,Moti,2,Politik,2292,Reportazh,197,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,559,Video,669,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Presidenti Meta kërkon nga India njohjen e Kosovës
Presidenti Meta kërkon nga India njohjen e Kosovës
https://3.bp.blogspot.com/-4xeTeeKDYKA/Wy5XDg2C1FI/AAAAAAAAWB0/HLlfRV_Zo3YRaOj9tiM6bvt1HD4SHRMSACLcBGAs/s640/auto_auto_Ambasadori_i_ri_i_Indise_ne_Shqiperi__Thanglura_Darlong_paraqet_letrat_kredenciale_presidentit_Ilir_Meta15297041461529744190.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-4xeTeeKDYKA/Wy5XDg2C1FI/AAAAAAAAWB0/HLlfRV_Zo3YRaOj9tiM6bvt1HD4SHRMSACLcBGAs/s72-c/auto_auto_Ambasadori_i_ri_i_Indise_ne_Shqiperi__Thanglura_Darlong_paraqet_letrat_kredenciale_presidentit_Ilir_Meta15297041461529744190.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/06/presidenti-meta-kerkon-nga-india.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/06/presidenti-meta-kerkon-nga-india.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy