Rusët “pushtojnë” Vlorën

Edhe pse ende në qershor, të shumtë janë turistët që zgjedhin bregdetin e Vlorës për të kaluar pushimet.

Një pjesë e mirë e tyre janë rusë. Sipas operatorëve turistikë, cdo ditë në Vlorë vijnë rreth 250 pushues rusë dhe disa hotele, por edhe shtëpi me qira përgjatë bregdetit, janë të prenotuara prej tyre edhe për dy muajt e ardhshëm.

Në intervistat për Top Channel ata shprehen të kënaqur me vendin që kanë zgjedhur. Sipas tyre, turizimi në Shqipëri është ende në hapat e parë, por natyra që ofron Shqipëria dhe Vlora në veçanti është e mrekullueshme dhe ushqimi që ofrohet i bën edhe më të këndshme pushimet.

“Jam nga Rusia, Moska. Është hera e parë që vij në Shqipëri. Ushqimi është shumë i mirë, ka shumë restorante me kuzhinë italiane dhe me çmim të lirë mendoj”, thotë një turiste.

“Është vërtet fantastik, kaq pastër, kaq e mirorganizuar, plazhi është fantastik, me të vërtetë këndshëm”, shprehet një tjetër.

Përveç turistëve nga Rusia, ka edhe shumë nga Polonia, por edhe Suedia. Madje, disa prej tyre kanë blerë shtëpi në Vlorë. Ata thonë se për të tretin vit vijnë sërish në këtë qytet të preferuar për të kaluar pushimet, ndaj dhe menduan të blinin një shtëpi këtu.

“Po qëndroj te shtëpia e vëllait tim, aty në kodër. Ne kemi blerë një shtëpi në Shqipëri. Është shumë këndshëm këtu, ka disa plazhe shumë të bukur, të përshtatshem si për të rritur edhe për fëmijë, vend i përkryer”, deklaron një turiste ruse. /TCH/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10419,Camëri,133,Editorial,2355,Ekonomi,609,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1688,Iliridë,332,Kosovë,3078,Kulture,821,Luginë,71,Moti,2,Politik,2097,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,538,Video,620,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Rusët “pushtojnë” Vlorën
Rusët “pushtojnë” Vlorën
https://3.bp.blogspot.com/-5BYTA5cr0ks/WzCghuL-7lI/AAAAAAAAWGk/2oYZL4WdpEAJ0KiO-OcLNZTCHqGMe5IbACLcBGAs/s640/ruset-vlora1-640x384.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-5BYTA5cr0ks/WzCghuL-7lI/AAAAAAAAWGk/2oYZL4WdpEAJ0KiO-OcLNZTCHqGMe5IbACLcBGAs/s72-c/ruset-vlora1-640x384.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/06/ruset-pushtojne-vloren.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/06/ruset-pushtojne-vloren.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy