Serbët e pësojnë edhe më keq nga FIFA – Dënohet Federata, kryetari i saj, trajneri dhe sjelljet e tifozëve


Shtëpia më e madhe e futbollit në botë [FIFA] ka shqiptuar dënime edhe për ekipin kombëtar të Serbisë, ku përfshihet federata, kryetari i saj dhe trajneri.

Gjatë ditës së sotme (e hënë) FIFA ka publikuar dënimet në lidhje me hetimet e bëra në ndeshjen Serbi-Zvicër e vlefshme për grupet në Kupën e Botës “Rusia 2018”.

FIFA u shqiptoi gjoba dy lojtarëve me prejardhje shqiptare, Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit me nga 10 mijë frang, ndërsa Stephan Lichtstenerin me pesë mijë frang për festimet e tyre me shqiponjë.


Megjithatë, pa dënime me të holla nuk mbeten as serbët, të cilët e pësuan edhe më keq.

Presidenti i Federatës së Futbollit të Serbisë, Slavisa Kokeza, dhe trajneri i Serbisë Mladen Krstajic u gjobitën me nga 5 mijë frang të dy.

Këto dënimet për dyshen e serbëve erdhën pas komenteve të tyre pas humbjes 2-1 të së premtes nga Zvicra.Kokeza dha një intervistë në mediumi britanik BBC, në të cilën ai akuzoi FIFA-n, trupin udhëheqës botëror të futbollit, për paragjykime dhe anshmëri kundër vendit të tij.


Edhe Federata e Futbollit të Serbisë gjithashtu u gjobit me plot 54 mijë frang për sjelljen e tifozëve të tyre gjatë lojës – shfaqjen e banderolave diskriminuese dhe hedhjen e gjësendeve në fushë. /Telegrafi/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10320,Camëri,131,Editorial,2328,Ekonomi,602,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1674,Iliridë,327,Kosovë,3048,Kulture,811,Luginë,71,Moti,2,Politik,2083,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,613,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Serbët e pësojnë edhe më keq nga FIFA – Dënohet Federata, kryetari i saj, trajneri dhe sjelljet e tifozëve
Serbët e pësojnë edhe më keq nga FIFA – Dënohet Federata, kryetari i saj, trajneri dhe sjelljet e tifozëve
Serbët e pësojnë edhe më keq nga FIFA – Dënohet Federata, kryetari i saj, trajneri dhe sjelljet e tifozëve
https://1.bp.blogspot.com/-kl_ccrDrAiM/WzE4LOXA7EI/AAAAAAAAWI4/TWwidhBHzDANDlwR6G4bAwL6RqezY_T-QCLcBGAs/s640/Mladen-Krstajic-780x439.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-kl_ccrDrAiM/WzE4LOXA7EI/AAAAAAAAWI4/TWwidhBHzDANDlwR6G4bAwL6RqezY_T-QCLcBGAs/s72-c/Mladen-Krstajic-780x439.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/06/serbet-e-pesojne-edhe-me-keq-nga-fifa_25.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/06/serbet-e-pesojne-edhe-me-keq-nga-fifa_25.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy