“U kry”/ U gjobitën nga FIFA, grumbullohet shuma në nder të Xhakës dhe Shaqirit

Ka përfunduar iniciativa për mbledhur paratë për të paguar gjobën ndaj Granit Xhakës, Xherdan Shaqirit dhe Stephan Lichtsteinerit.

Me iniciativën e nisur nga Rilind Reka dhe Drin Zatriqi ka përfunduar donacioni ku janë tubuar 25, 124 dollarë.

Organizatorët kanë bërë thirrje që të ndalen donacionet, pasi është grumbulluar shuma e nevojshme e parave.

Nisma u ndërmor për të ndihmuar dy futbollistët shqiptarë që luajnë me kombëtaren e Zvicrës, pas gjobës që morën nga FIFA, për festimin e golave respektivë ndaj Serbisë me simbolin e shqiponjës.

Sot, Rama ka publikuar në Facebook se nisma ka përfunduar me sukses.

“U kry, faleminderit të gjithëve,” shkruan Edi Rama bashkangjitur fotos me nismën “Mos kini frikë nga Shqiponja”.

Donacionet janë bërë në llogarinë e hapur në “gofundsme”.

Tani pritet që Federata e Futbollit të Zvicrës të jep një përgjigje se a do ta pranojë këtë donacion, apo këto para do të shpenzohen për aktivitete bamirësie, ashtu siç ishte planifikuar, në rast se nuk i pranojnë paratë për të shlyer gjobën e dhënë nga FIFA me para ndaj tre përfaqësuesve të Zvicrës./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10419,Camëri,133,Editorial,2355,Ekonomi,609,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1688,Iliridë,332,Kosovë,3078,Kulture,821,Luginë,71,Moti,2,Politik,2097,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,538,Video,620,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: “U kry”/ U gjobitën nga FIFA, grumbullohet shuma në nder të Xhakës dhe Shaqirit
“U kry”/ U gjobitën nga FIFA, grumbullohet shuma në nder të Xhakës dhe Shaqirit
https://2.bp.blogspot.com/-Evzud-0HC7Q/WzZb8bKISkI/AAAAAAAAWRM/_UhTZZS0k7onZRAHfklIhXRg1Ek6u60PwCLcBGAs/s640/aaaaaaa-1-905x395.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-Evzud-0HC7Q/WzZb8bKISkI/AAAAAAAAWRM/_UhTZZS0k7onZRAHfklIhXRg1Ek6u60PwCLcBGAs/s72-c/aaaaaaa-1-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/06/u-kry-u-gjobiten-nga-fifa-grumbullohet.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/06/u-kry-u-gjobiten-nga-fifa-grumbullohet.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy