‘Braktiset’ Kosova, ‘dyndet’ Shqipëria


Mijëra kosovarë i janë drejtuar bregdetit të Shqipërisë. Që në orët e para të ditës në pikën kufitare të Morinës kanë mbërritur qindra automjete dhe autobusë për të kaluar fundjavën dhe pushimet në Shqipëri.

Ndryshe nga herët e tjera, Policia Kufitare ka shtuar numrin e sporteleve, sipas ngarkesës nga 10 deri ne 14 sportele, duke krijuar kushte optimale për kalimin e lirë dhe pa vonesa të kufirit. Edhe pse fluksi i qytetarëve të Kosovës ka qenë shumë i lartë, shtimi i sporteleve dhe procedura e përshpejtuar që aplikohet nga Policia Kufitare kanë shmangur radhët dhe kohëzgjatjen në doganë.

Sipas Policisë Kufitare vetëm në orët para të ditës deri në orën 7:00 kanë hyrë në Shqipëri përmes Morinës më shumë se 820 mjete me rreth 6 mijë qytetarë. Fluksi i lëvizjes është ndjerë përgjatë gjithë Rrugës së Kombit, e cila nga 1 Korriku e në vijim monitorohet me patrulla të përbashkëta të policisë se dy vendeve./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: ‘Braktiset’ Kosova, ‘dyndet’ Shqipëria
‘Braktiset’ Kosova, ‘dyndet’ Shqipëria
https://3.bp.blogspot.com/-3kmmaFP3y8U/W1N2h79eOrI/AAAAAAAAW2E/WDmz0ROcdgcHxeEpXmF2L_6ANXjC2-cGgCLcBGAs/s640/screenshot-20_1532164776-1793614.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-3kmmaFP3y8U/W1N2h79eOrI/AAAAAAAAW2E/WDmz0ROcdgcHxeEpXmF2L_6ANXjC2-cGgCLcBGAs/s72-c/screenshot-20_1532164776-1793614.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/07/braktiset-kosova-dyndet-shqiperia.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/07/braktiset-kosova-dyndet-shqiperia.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy