Deputeti i Kosovës tmerron Serbinë: Nuk kemi hequr dorë nga Shqipëria Natyrale


Deputeti i Nismes Socialdemokrate, Zafir Berisha, përmes një postimi në facebook, thotë se ideja për shkëmbimin e territoreve nënkupton hapjen e Kutisë së Pandorës.

Ai pohon se, skenaristët e kësaj ideje duhet ta kenë parasysh edhe Shqipërinë Natyrale, pasi sipas tij, edhe pse Kosova është shtet i pavarur nuk kemi hequr dorë nga Shqipëria Natyrale.

“Ideja që po qarkullon ditëve të fundit për shkëmbimin e territoreve midis Kosovës dhe Serbisë nënkupton hapje e Kutis së Pandorës.

-Skenarsitët eventual të kësaj ideje nuk duhet llogaritin vetëm në Kosovën dhe Shqipërin londineze por duhet ta ken parasyshë Maqedonin, Malin e Zi dhe Greqin, shqipëtarët dhe Shqipëria Natyrale tejkalojn Kosovën Lindore…

-Kosova shtet i pavarur nuk nënkupton që kemi hequr dorë nga ambiciet e Shqipërisë natyrale ashtu siç e ka falur zoti, por rrethanat e politikës globale na kanë pozicionuar ashtu siç na kanë pozicionuar në këtë kohë, që të arriturat e deritashme në Kosovë t’i llogarisim si hapë i par drejtë finales, që nuk do të jet e shpejtë dhe e lehtë. Zafa”, shkruan Berisha, transmeton gazeta “Bota sot”./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11565,Camëri,133,Editorial,2633,Ekonomi,718,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1836,Iliridë,381,Kosovë,3535,Kulture,929,Luginë,78,Moti,2,Politik,2338,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,683,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Deputeti i Kosovës tmerron Serbinë: Nuk kemi hequr dorë nga Shqipëria Natyrale
Deputeti i Kosovës tmerron Serbinë: Nuk kemi hequr dorë nga Shqipëria Natyrale
https://1.bp.blogspot.com/-GGG_s5TUe_4/W1y8z7kj4NI/AAAAAAAAXFM/83vOR6VVtxQN6yD3IqMfWbs8Jwe7JmIUQCLcBGAs/s640/autosh-640x360.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-GGG_s5TUe_4/W1y8z7kj4NI/AAAAAAAAXFM/83vOR6VVtxQN6yD3IqMfWbs8Jwe7JmIUQCLcBGAs/s72-c/autosh-640x360.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/07/deputeti-i-kosoves-tmerron-serbine-nuk.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/07/deputeti-i-kosoves-tmerron-serbine-nuk.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy