Fluks automjetesh në Morinë, mijëra pushues drejt bregdetit shqiptar


Mijëra pushues nga rajoni i janë drejtuar bregdetit të Shqipërisë, për të kaluar fundjavën ose pushimet verore.

Bëhet e ditur se numri më i lartë i shtetasve që kanë hyrë në Shqipëri përmes Morinës ka qenë nga Kosova, por ka pasur edhe nga Maqedonia e Mali i Zi. Sipas të dhënave të Policisë Kufitare, vetëm në 24 orët e fundit kanë hyrë në Shqipëri më shumë se 25 mijë persona.

Të dhënat nga pika doganore flasin për rreth 6 mijë automjete. Vetëm në orët e para të ditës së dielë në Morinë kanë kaluar rreth 19 mijë persona.

Për të përballuar situatën dhe evituar krijimin e radhëve në kufirin mes Shqipërisë dhe Kosovës, uniformat blu të Policisë Kufitare kanë punuar me 8 sportele për të përpunuar sa më shpejt dokumentacionin e personave dhe automjeteve, duke krijuar kushte optimale për kalimin e lirë dhe pa vonesa të kufirit.

Fluksi i lëvizjes është ndjerë përgjatë gjithë Rrugës së Kombit, e cila nga 1 Korriku e në vijim monitorohet me patrulla të përbashkëta të policisë se dy vendeve./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10344,Camëri,131,Editorial,2333,Ekonomi,604,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1678,Iliridë,330,Kosovë,3058,Kulture,814,Luginë,71,Moti,2,Politik,2085,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,614,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Fluks automjetesh në Morinë, mijëra pushues drejt bregdetit shqiptar
Fluks automjetesh në Morinë, mijëra pushues drejt bregdetit shqiptar
Fluks automjetesh në Morinë, mijëra pushues drejt bregdetit shqiptar
https://4.bp.blogspot.com/-6XOZ5djtCG8/W1R-62d6c4I/AAAAAAAAW4Y/puRmY6k_gBk9l4iPUK3Bgq6tw3YqESWfwCLcBGAs/s640/Fluks.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-6XOZ5djtCG8/W1R-62d6c4I/AAAAAAAAW4Y/puRmY6k_gBk9l4iPUK3Bgq6tw3YqESWfwCLcBGAs/s72-c/Fluks.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/07/fluks-automjetesh-ne-morine-mijera.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/07/fluks-automjetesh-ne-morine-mijera.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy