Kësaj radhe nga SHBA, Xherdan Shaqiri dhe Kadare përshëndesin me shqiponjë


Xherdan Shaqiri ishte një nga protagonistët e Kupës së Botës në Rusi.

Lojtari me origjinë shqiptare arriti të shënonte golin e fitores së Zvicrës ndaj Serbisë dhe më pas festoi me shqiponjë të cilën serbët e quajtën provokim. Por duket se kësaj radhe provokimi vjen nga SHBA aty ku 26-vjeçari është duke bërë pushimet e tij.

Këtë radhë shqiponjën Shaqiri e ka bërë më vajzën e Ismail Kadaresë e cila është ambasadorja e Shqipërisë në OKB.

Fotoja është publikuar nga Besiana Kadare në Facebook ku shkruan: “E kënaqur që takova në NY Xherdan Shaqirin, futbollistin e mirënjohur të Zvicrës, që shënoi gjatë Kupës së Botës kundër Serbisë. Ai është krenar për të qenit shqiptar dhe ne e festuam duke e bërë së bashku këtë gjest, tashmë të famshëm, që pasqyron flamurin e shqiponjës dykrenare. Shumë falenderime për Fadil Berishën për pritjen!”/ZgjohuShqiptar.info

Image

Image

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10344,Camëri,131,Editorial,2333,Ekonomi,604,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1678,Iliridë,330,Kosovë,3058,Kulture,814,Luginë,71,Moti,2,Politik,2085,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,614,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Kësaj radhe nga SHBA, Xherdan Shaqiri dhe Kadare përshëndesin me shqiponjë
Kësaj radhe nga SHBA, Xherdan Shaqiri dhe Kadare përshëndesin me shqiponjë
https://2.bp.blogspot.com/-5OKcbIHbhNw/W1eAFdfXiwI/AAAAAAAAW54/oiegsCvw-qcOQCSGdi20FjuiIa-buAu9ACLcBGAs/s640/auto_Xherdan-Shaqiri-Liverpool-11532037522-1-640x362.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-5OKcbIHbhNw/W1eAFdfXiwI/AAAAAAAAW54/oiegsCvw-qcOQCSGdi20FjuiIa-buAu9ACLcBGAs/s72-c/auto_Xherdan-Shaqiri-Liverpool-11532037522-1-640x362.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/07/kesaj-radhe-nga-shba-xherdan-shaqiri.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/07/kesaj-radhe-nga-shba-xherdan-shaqiri.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy