Kryetari maqedonas i një komune u drejtohet shqiptarëve: Nëse nuk u pëlqen shkoni në Gjermani


Administratorët shqiptarë në një nga komunat që udhëhiqet nga LSDM në një komunë të banuar etnikisht edhe me shqiptarë thonë se edhe pse kanë ndihmuar në fitoren e këtij kandidati, ai tani nuk do ti shoh dhe ti përfillë shqetësimet e tyre.

“Po ju shkruajmë juve për një shqetësim që kemi. Nuk duam ta përmendim komunën, por duhet ta dini se bëhet fjalë për një komunë që shqiptarët vendosin se kush udhëheq me komunën. Sot jemi të anashkaluar rëndë dhe përkundër disa këshilltarëve shqiptarë, neve trajtohemi në mënyrë përbuzëse. Një ditë kemi shprehur shqetësim për tu avancuar dhe për të përmirësuar statusin tonë, ashtu sic na u premtu në fushatë, por tani as që na përfilli. Bile na dërguan porosi se nëse nuk ju pëlqen kjo: shkoni në Gjermani”, thotë punonjësi i komunës që thotë se nuk ka guxim ta thotë emrin.

INA nuk mund ta konfirmojë autenticitetin e kësaj letre, andaj si shqetësim e kemi shprehur në rubrikën thashetheme. Inkurajojmë që të gjithë qytetarët të shprehin shqetësimet e tyre përmes tregimit të së vërtetës dhe trajtimit të tyre./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11484,Camëri,133,Editorial,2627,Ekonomi,711,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,377,Kosovë,3491,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2323,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,679,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Kryetari maqedonas i një komune u drejtohet shqiptarëve: Nëse nuk u pëlqen shkoni në Gjermani
Kryetari maqedonas i një komune u drejtohet shqiptarëve: Nëse nuk u pëlqen shkoni në Gjermani
Kryetari maqedonas i një komune u drejtohet shqiptarëve: Nëse nuk u pëlqen shkoni në Gjermani
https://3.bp.blogspot.com/-4ICZBWAwHik/W1yRIh-4kAI/AAAAAAAAXCQ/9BC2P34DEu8849Ay17oEw2TXfqbrKkn1QCLcBGAs/s640/Screenshot_1-7-696x385.png
https://3.bp.blogspot.com/-4ICZBWAwHik/W1yRIh-4kAI/AAAAAAAAXCQ/9BC2P34DEu8849Ay17oEw2TXfqbrKkn1QCLcBGAs/s72-c/Screenshot_1-7-696x385.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/07/kryetari-maqedonas-i-nje-komune-u.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/07/kryetari-maqedonas-i-nje-komune-u.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy