Markoviq u përgjigjet serbëve për Kosovën: Ne nuk tërheqim njohje shtetesh


Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq e ka quajtur të papranueshme dhe të turpshme deklaratën e patriarkut të Kishës Ortodokse Serbe Irinej për pozitën e serbëve në vendin e tij.

Markoviq e ka porositur të parin e Kishës serbe se Mali i Zi nuk do ta revidojë vendimin e vet për anëtarësim në NATO.

“Mali i Zi nuk do të tërheqë vendimin për njohjen e shteteve”, ka thënë Markoviq duke aluduar në përpjekjet e serbëve të Malit të Zi që ky vend ta tërheqë njohjen e pavarësisë së Kosovës.

Kisha Ortodokse serbe, por e dhe politika zyrtare serbe, e akuzojnë për tradhti Podgoricën pasi ajo e njohu pavarësinë e Kosovës në vitin 2010.,

KOS akuzon autoritetet malazeze për gjoja diskriminimin e që u bëhet serbëve në Ma të Zi./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11565,Camëri,133,Editorial,2633,Ekonomi,718,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1836,Iliridë,381,Kosovë,3535,Kulture,929,Luginë,78,Moti,2,Politik,2338,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,683,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Markoviq u përgjigjet serbëve për Kosovën: Ne nuk tërheqim njohje shtetesh
Markoviq u përgjigjet serbëve për Kosovën: Ne nuk tërheqim njohje shtetesh
https://1.bp.blogspot.com/-2YLgvWVt5Jk/W1t_h7b3kLI/AAAAAAAAXBI/zpiiVwr1NsU4Io35J08HK9ruAM-JqqkuwCLcBGAs/s640/2-640x426.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-2YLgvWVt5Jk/W1t_h7b3kLI/AAAAAAAAXBI/zpiiVwr1NsU4Io35J08HK9ruAM-JqqkuwCLcBGAs/s72-c/2-640x426.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/07/markoviq-u-pergjigjet-serbeve-per.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/07/markoviq-u-pergjigjet-serbeve-per.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy