Në Botërorin e rafting, ‘Albanian Eagle’, prezantim dinjitoz


Shqipëria po bën një prezantim dinjitoz në kampionatin Botëror të të rinjve dhe U23 të rafting që po zhvillohet në Itali.

Në një nga kategoritë e garave të kësaj disipline, atë që quhet kokë më kokë të rinjtë shqiptarë që garuan në këtë ngjarje sportive me ‘Albanian Eagle’ kanë mundur rivalët e tyre serbë duke bërë të mundur shfaqjen në podium të flamurit shqiptar.

Në këtë eveniment të rëndësishëm morën pjesë 35 skuadra nga 15 vende të ndryshme të botës. Garimi u bë në 3 disiplina; zbritje në lumë, slalom dhe kokë më kokë. ndërsa në garën e zbritjes së lirë, Shqipëria u rendit në vendin e 9 me 50 pikë, në atë kokë më kokë arriti të fitojë garën e saj.

Garimi në Botërorin e rafting nisi në Dora Baltea për të vijuar më pas në impiantin Ivrea Canoe.

Federata Botërore e Rafting vetëm këtë vit u bë anëtare zyrtare e Federatës Ndërkombëtare të Kanotazhit, diçka që erdhi pas një marrëveshje mes këtyre dy institucioneve.

Rafting është një sport i bukur dhe me adrenalinë, por nga ana tjetër është edhe një promovues i turizmit, ndërkohë që rrit përgjegjësinë e personave kundrejt natyrës dhe lumenjve.

Në Shqipëri nuk janë të paktë ata që e praktikojnë këtë sport dhe sipas presidentit të Federatës Shqiptare të Rafting, Zamo Spathara, në një të ardhme vendi ynë do të bëhet organizator i një prej evenimenteve më të rëndësishme të kësaj disipline sportive./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11394,Camëri,133,Editorial,2608,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1819,Iliridë,376,Kosovë,3447,Kulture,920,Luginë,77,Moti,2,Politik,2306,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,560,Video,673,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Në Botërorin e rafting, ‘Albanian Eagle’, prezantim dinjitoz
Në Botërorin e rafting, ‘Albanian Eagle’, prezantim dinjitoz
https://2.bp.blogspot.com/-K3-pUWSWIw0/W1d-Mj5D3XI/AAAAAAAAW5s/etzpvm0qxCw_jrcmUxFLpUPNqcBkHJ2lgCLcBGAs/s640/raft-640x384.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-K3-pUWSWIw0/W1d-Mj5D3XI/AAAAAAAAW5s/etzpvm0qxCw_jrcmUxFLpUPNqcBkHJ2lgCLcBGAs/s72-c/raft-640x384.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/07/ne-boterorin-e-rafting-albanian-eagle.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/07/ne-boterorin-e-rafting-albanian-eagle.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy