Pedagogu i njohur thirrje shqiptarëve: Mos u solidarizoni me grekët, janë mallkim


Në një kohë shumë të vështirë për Greqinë, e cila prej ditësh është e përfshirë nga flakët, askush nuk ka ngurruar të shprehë mesazhe ngushëllimi për të vdekurit. Por duket se e kundërta ka ndodhur me pedagogun dhe sociologun e njohur, Ergys Mërtirin.

Me anë të një statusi në Facebook, Mërtiri bën thirrje që shqiptarët të mos solidarizohen pasi grekët janë fqinj të këqinj dhe mallkim për ne.

Na kanë marrë territor, na kanë vrarë, persekutuar, përzënë nga shtëpitë dhe ende nuk i pranojnë krimet e tyre. Natyrisht unë arrij të dalloj grekun e thjeshtë nga politikat shoviniste të vendit të tij dhe nuk fajësoj çdo grek tek e tek. Po të jetë për fqinjësi grekët kanë qënë historikisht një mallkim për ne./ZgjohuShqiptar.info

Ergys Mërtiri

Statusi i Mërtirit:

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11565,Camëri,133,Editorial,2633,Ekonomi,718,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1836,Iliridë,381,Kosovë,3535,Kulture,929,Luginë,78,Moti,2,Politik,2338,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,683,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Pedagogu i njohur thirrje shqiptarëve: Mos u solidarizoni me grekët, janë mallkim
Pedagogu i njohur thirrje shqiptarëve: Mos u solidarizoni me grekët, janë mallkim
Pedagogu i njohur thirrje shqiptarëve: Mos u solidarizoni me grekët, janë mallkim
https://1.bp.blogspot.com/-G87SG4i-blo/W1onOj964wI/AAAAAAAAW_A/KPae0bXO8ro-_gwr0FHHJLkGbWZUYS6bgCLcBGAs/s640/1532516752_maxresdefaulte1520592021591780x405-1200x630-1-640x336.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-G87SG4i-blo/W1onOj964wI/AAAAAAAAW_A/KPae0bXO8ro-_gwr0FHHJLkGbWZUYS6bgCLcBGAs/s72-c/1532516752_maxresdefaulte1520592021591780x405-1200x630-1-640x336.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/07/pedagogu-i-njohur-thirrje-shqiptareve.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/07/pedagogu-i-njohur-thirrje-shqiptareve.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy