Presidenti serb: Nuk do ta lejojnë ndarjen e Kosovës


Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka thënë se ndarja e Kosovës nuk do të lejohet.

Sipas tij, faktori ndërkombëtar nuk i frikësohet pasojave të ndarjes së Kosovës, por ata duan ta pengojnë Serbinë që të arrijë çfarëdo suksesi.

Ndryshe pala serbe është duke e provuar këtë opsion edhe në Washington. Atje po qëndrojnë Kryeministrja e Serbisë Ana Bërnabiq dhe Ministri i Jashtëm Ivica Daçiq i cili ka sot do ta ketë edhe një takim me John Boltonin, këshilltarin e Trump.

Ndryshe sot Presidenti dhe Kryeministri I Kosovës janë deklaruar se nuk do të ketë ndarje.

Thaci këtë e ka thënë pas një takimi me liderë të Luginës së Preshevës duke thënë se “Nuk do të ketë ndarje” ndërsa Haradinaj ka theksuar se “Kosova është shumë e vogël pët t’u ndarë”.

Thaci ndërkaq ka hedhur poshtë edhe mundësinë e shkëmbimeve territoriale duke theksuar se Kosova e njeh integritetin territorial të Serbisë dhe se Lugina e ka shumë të vështirë t’a arrijë qëllimin e saj për bashkim me Kosovën./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11357,Camëri,133,Editorial,2597,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1815,Iliridë,376,Kosovë,3430,Kulture,916,Luginë,77,Moti,2,Politik,2292,Reportazh,197,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,559,Video,669,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Presidenti serb: Nuk do ta lejojnë ndarjen e Kosovës
Presidenti serb: Nuk do ta lejojnë ndarjen e Kosovës
https://1.bp.blogspot.com/-Vu00-3Ett4M/W1omGLSHW6I/AAAAAAAAW-w/8HACqCpP6QsBM-MhmC5g3dB-RMISVCOuwCLcBGAs/s640/vucic_1532614703-1142348.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-Vu00-3Ett4M/W1omGLSHW6I/AAAAAAAAW-w/8HACqCpP6QsBM-MhmC5g3dB-RMISVCOuwCLcBGAs/s72-c/vucic_1532614703-1142348.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/07/presidenti-serb-nuk-do-ta-lejojne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/07/presidenti-serb-nuk-do-ta-lejojne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy