Senatorja amerikane paralajmëron për rrezikun rus ndaj Kosovës


Senatorja amerikane e shtetit të Ajovës, Joni Ernst, ka thënë se “shteti motër i Ajovës, Republika e Kosovës, vazhdon të kërcënohet nga taktikat hibride të luftës së Rusisë në Serbi”.

Këtë, ajo e ka thënë si pjesë të deklaratës së saj pas takimit të presidentit amerikan Donald Trump, me atë rus, Vladimir Putin, me ç’rast, ajo ka këmbëngulur që “Rusia kurrë nuk ka qenë mike e SHBA-së dhe se ajo vazhdon të jetë një kërcënim për të dhe aleatët e saj”.

Joni Ernst ka thënë “duhet të jemi të kujdesshëm për mënyrën se si i afrojmë marrëdhëniet tona me Rusinë. Shpresoj që presidenti Trump të japë një mesazh të fortë pas dyerve të mbyllura, që Rusia do të vazhdojë të ndëshkohet për aneksimin e paligjshëm të Ukrainës në vitin 2014, mbështetjen e tyre të neveritshme për regjimin vrasës të Bashar al-Assad-it në Siri dhe veprimet e tyre agresive në SHBA, në politikën e brendshme”.

Senatorja Joni Ernst pati vizituar Kosovën më 2016, dhe njihet si një nga politikanet amerikane me qëndrimet më miqësore ndaj Kosovës dhe shqiptarëve në përgjithësi./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11394,Camëri,133,Editorial,2608,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1819,Iliridë,376,Kosovë,3447,Kulture,920,Luginë,77,Moti,2,Politik,2306,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,560,Video,673,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Senatorja amerikane paralajmëron për rrezikun rus ndaj Kosovës
Senatorja amerikane paralajmëron për rrezikun rus ndaj Kosovës
https://4.bp.blogspot.com/-TYJtSrn5lh8/W1eA3A5ZpLI/AAAAAAAAW6A/9TmiKvINq34__gAumbMdpqSltnpSmiieQCLcBGAs/s640/je_1532381253-4017649.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-TYJtSrn5lh8/W1eA3A5ZpLI/AAAAAAAAW6A/9TmiKvINq34__gAumbMdpqSltnpSmiieQCLcBGAs/s72-c/je_1532381253-4017649.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/07/senatorja-amerikane-paralajmeron-per.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/07/senatorja-amerikane-paralajmeron-per.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy