Sezoni turistik sjell dyndje në portin e Durrësit, mbërrijnë mijëra emigrantë


Një fluks i jashtëzakonshëm mjetesh dhe pasagjerësha po hyjnë në Shqipëri.

Mëngjesin e sotëm Porti i Durrësit ka pritur rreth rreth 5 mijë pasagjerë, 925 makina dhe 157 kampionë.

Gjithashtu në darkë pritet një tjetër fluks, pasi do të ankorohen edhe dy tragete të tjerë, me rreth 3 mijë persona dhe 600 makina.

Burime të Kapitenerisë së Portit Detar bëjnë me dije se janë marrë të gjitha masat, për të përballuar këtë fluks dhe për të krijuar lehtësira në hyrjen e qytetarëve.

Nga ana tjetër, kompanitë e lundrimit kanë shtuar tragetet dhe oraret, për t’iu përgjigjur fluksit të lartë të udhëtarëve, të cilët janë kryesisht emigrantë që kthehen në Shqipëri për pushime.ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11565,Camëri,133,Editorial,2633,Ekonomi,718,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1836,Iliridë,381,Kosovë,3535,Kulture,929,Luginë,78,Moti,2,Politik,2338,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,683,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Sezoni turistik sjell dyndje në portin e Durrësit, mbërrijnë mijëra emigrantë
Sezoni turistik sjell dyndje në portin e Durrësit, mbërrijnë mijëra emigrantë
https://1.bp.blogspot.com/-EQ5PZgKL6Rk/W13xFYBX3SI/AAAAAAAAXGU/eAfnq3-P3u4fOzesag5wMo7VvaWoHUzUQCLcBGAs/s640/porti_i_durresit_udhetare_0-905x395.png
https://1.bp.blogspot.com/-EQ5PZgKL6Rk/W13xFYBX3SI/AAAAAAAAXGU/eAfnq3-P3u4fOzesag5wMo7VvaWoHUzUQCLcBGAs/s72-c/porti_i_durresit_udhetare_0-905x395.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/07/sezoni-turistik-sjell-dyndje-ne-portin.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/07/sezoni-turistik-sjell-dyndje-ne-portin.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy