Sheshelj: Me kroatët dhe shqiptarët nuk duhet të kemi miqësi


Lideri i radikalve sere Vojislav Seselj ka theksuar se serbët duhet të dinë se “kush janë shqiptarët kroatët”.

“Ne duhet të jemi gjithmonë të qartë se kush janë kroatët dhe asgjë nuk mund të na habisë. Nuk ka miqësi me kroatët dhe ne nuk duhet të shkelim interesat tona kombëtare që ne jemi më afër tyre – thotë Sheshelj dhe kujton se Boris Tadië kishte mbështetur, dhe pastaj marrëdhëniet me kroatët ishte më e mirë.

Kur është fjala për negociatat mes Aleksandar Vuçiq dhe Hashim Thaçi, Seselj tha se shqiptarët kurrë nuk do të pranojë një kompromis dhe se ata duan që Beogradi të njoh pavarësinë e Kosovës.

Shqiptarët duan një Shqipëri të madhe, por ato nuk do të jenë të suksesshem, thotë kreu i adikalëve.

Ai ka komentuar edhe anullimin e vizitës se Pacelit në Novi Pazar.

Vizita e Pacollit në Novi Pazar do të ishte një provokim i Serbisë./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11357,Camëri,133,Editorial,2597,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1815,Iliridë,376,Kosovë,3430,Kulture,916,Luginë,77,Moti,2,Politik,2292,Reportazh,197,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,559,Video,669,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Sheshelj: Me kroatët dhe shqiptarët nuk duhet të kemi miqësi
Sheshelj: Me kroatët dhe shqiptarët nuk duhet të kemi miqësi
https://3.bp.blogspot.com/-SfObeOuTbUI/W1nu-nsA6VI/AAAAAAAAW-M/XjrpblbNOJAtMfL74VHO872tvxs1O-GLACLcBGAs/s640/pol-seselj-1200x630-640x336.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-SfObeOuTbUI/W1nu-nsA6VI/AAAAAAAAW-M/XjrpblbNOJAtMfL74VHO872tvxs1O-GLACLcBGAs/s72-c/pol-seselj-1200x630-640x336.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/07/sheshelj-me-kroatet-dhe-shqiptaret-nuk.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/07/sheshelj-me-kroatet-dhe-shqiptaret-nuk.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy