Shqipëria mund Serbinë në Kampionatin Botëror të Rafting


Kombëtarja e Federatës Shqiptare të Rafting “Albanian Eagle” është duke garuar në Kampionatin Botëror të Rafting për grupmoshat U23.

Shqipëria përfaqësohet në disiplinat downriver (zbritje në lumë), slalom (zbritje me pengesa) dhe garat H2H (kokë më kokë) me kapiten skuadre Murat Mamurani dhe sportistët Ergi Opingari, Ameda Kuqo, Edison Daja, Ali Spathara dhe Pirens Zhara.

Në disiplinën kokë më kokë Shqipëria mundi rivalët serbë duke ngritur në podium flamurin shqiptar.

Nga 15 vende pjesëmarrëse, më shumë se 35 ekipe garojnë në lumin Dora Baltea.

Gara nisi fillimisht në Villeneuve (Aosta) dhe më pas në stadiumin Canoe të Ivrea-s.

Presidenti i Federatës Shqiptare, Zamos Spathara u shpreh se “paraqitjet e Shqipërisë janë për t’u vlerësuar në një sport që nuk është ndër më të populluarit në vend.”/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11565,Camëri,133,Editorial,2633,Ekonomi,718,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1836,Iliridë,381,Kosovë,3535,Kulture,929,Luginë,78,Moti,2,Politik,2338,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,683,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Shqipëria mund Serbinë në Kampionatin Botëror të Rafting
Shqipëria mund Serbinë në Kampionatin Botëror të Rafting
https://3.bp.blogspot.com/-FCNZn_8RqG4/W1i7QLStQ1I/AAAAAAAAW8E/oBF50xNMyCMKxsRbiCaEfwlU4IsOnyTRQCLcBGAs/s640/raft-905x395.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-FCNZn_8RqG4/W1i7QLStQ1I/AAAAAAAAW8E/oBF50xNMyCMKxsRbiCaEfwlU4IsOnyTRQCLcBGAs/s72-c/raft-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/07/shqiperia-mund-serbine-ne-kampionatin.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/07/shqiperia-mund-serbine-ne-kampionatin.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy