Shqiptari braktis SHBA-të për të kuruar falas qytetarët në Durrës


Në një kohë kur të shumtë janë shqiptarët të cilët mendojnë largimin nga Shqipëria, doktor Mario ka kthyer sytë nga atdheu i tij.

I specializuar në Kaliforni, Mario ofron shërbim mjekësor dhe ilaçe falas gjatë sezonit veror në vendlindje, që përkojnë me ditët e tij të pushimit.

“Unë kam plan që të kthehem në Shqipëri në të ardhmen”, shprehet Mario.

Së bashku me Marion, kontribut japin edhe shqiptarët që studiojnë infermieri në Amerikë apo mjekë e infermierë vullnetarë amerikanë. Janë rreth 30 bluza të bardha, që vullnetarisht kanë hapur një klinikë falas të stacionuar sot në qytetin e Durrësit.

Jakob vjen për herë të parë në Shqipëri, së bashku me të fejuarën e tij Florencën. Të dy janë infermierë dhe ndihen shumë të lumtur për mirënjohjen që shfaqin shqiptarët teksa i vizitojnë.

Ndërsa Irina ka 4 vjet që është larguar nga Shqipëria për të studiuar Infermieri në Teksas. Sot, ndjesia që merr teksa viziton bashkëkombasit e saj është e vështirë për t’u shpjeguar.

Pacientët e vlerësojnë nismën, duke shprehur falenderime gjatë gjithë kohës./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11484,Camëri,133,Editorial,2627,Ekonomi,711,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,377,Kosovë,3491,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2323,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,679,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Shqiptari braktis SHBA-të për të kuruar falas qytetarët në Durrës
Shqiptari braktis SHBA-të për të kuruar falas qytetarët në Durrës
https://4.bp.blogspot.com/-p0cxZOaWDTg/W1uAo_f_CGI/AAAAAAAAXBg/VXoNSt_e8Ok5mlwIIXq0L3rivMfgTSEBQCLcBGAs/s640/screenshot-25_1532631814-4881659.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-p0cxZOaWDTg/W1uAo_f_CGI/AAAAAAAAXBg/VXoNSt_e8Ok5mlwIIXq0L3rivMfgTSEBQCLcBGAs/s72-c/screenshot-25_1532631814-4881659.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/07/shqiptari-braktis-shba-te-per-te-kuruar.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/07/shqiptari-braktis-shba-te-per-te-kuruar.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy