Thaçi provon të distancohet nga ndarja, thotë se i është dhënë fund idesë së Serbisë


Presidenti Hashim Thaçi ka kujtuar Enver Zymberin, policin e rënë kur forcat e Policisë së Kosovës kishin tentuar të marrin kontrollin në Veri të vendit në korrik të vitit 2011. Thaçi ka shkruar në Facebook se me aksionin e shtatë viteve më parë, Kosova i ka dhënë fund idesë së Serbisë për ndarje.

Shkrimi i plotë i Thaçit:

Sot e kujtojmë heroin e Kosovës së lirë, Enver Zymerin, i cili ra heroikisht duke mbrojtur integritetin dhe sovranitetin e vendit tonë. Në korrikun e vitit 2011 i kemi dhënë fund idesë së Serbisë për ndarjen e Kosovës. Përkushtimi i Enver Zymerit për mbrojtjen e rendit dhe ligjit, si dhe sakrifica e tij për mbrojtjen e kufijve të Republikës së Kosovës, do të kujtohen përherë me nderimet më të larta institucionale. HT/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11565,Camëri,133,Editorial,2633,Ekonomi,718,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1836,Iliridë,381,Kosovë,3535,Kulture,929,Luginë,78,Moti,2,Politik,2338,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,683,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Thaçi provon të distancohet nga ndarja, thotë se i është dhënë fund idesë së Serbisë
Thaçi provon të distancohet nga ndarja, thotë se i është dhënë fund idesë së Serbisë
https://2.bp.blogspot.com/-GQYTcdxKhAY/W1t_A4lFgMI/AAAAAAAAXA8/aNAtvwgdRG89gnlTQngf3Nrpf_Uk9wHLgCLcBGAs/s640/hasha_1532593077-911953.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-GQYTcdxKhAY/W1t_A4lFgMI/AAAAAAAAXA8/aNAtvwgdRG89gnlTQngf3Nrpf_Uk9wHLgCLcBGAs/s72-c/hasha_1532593077-911953.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/07/thaci-provon-te-distancohet-nga-ndarja.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/07/thaci-provon-te-distancohet-nga-ndarja.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy