Turistët gjermanë vlerësojnë natyrën shqiptare: Problem plehrat dhe rruga me gropa!


Disa turistë nga Gjermania ishin mysafirët e qytetit të Pogradecit. Për emisionin “Tonight Ilva Tare” ata kanë shprehur opinionin e tyre në lidhje me Shqipërinë në përgjithësi. Tursitët thonë se Shqipëria është një vend i bukur që ka edhe mal edhe det. Por sipas tyre, infrastruktura le për të dëshiruar dhe mbeturinat mbeten shqetësim. Ndërsa vlerësojnë njerëzit dhe natyrën.

Turistë gjermanë: Ne vijmë nga Gjermania jugore, nga Karlsruhe dhe po bëjmë një udhëtim në Ballkan, në Shqipëri dhe Greqi. E pëlqejmë Shqipërinë, do të qëndrojmë një jave dhe do të shkojmë në Korçë. Takuam njerëz nga qyteti ynë Karlsruhe në Valbonë dhe na thanë të shkonim në Korçë sepse është një vend interesant. Ne e filluam nga Shkodra në veri, më pas në Valbonë, na pëlqen edhe mali edhe deti. Shkuam në Theth dhe pastaj u kthyem nga rruga e vjetër për në Tiranë. Rruga është edhe shumë e mirë edhe shumë e keqe, na u dëmtua makina nga rruga e keqe dhe nga grupat e mëdha. Shqipëria është një opsion për pushime në Ballkan.

Tre karakterista për Shqipërinë:

1-Njerëz të mirë

2-Natyre e bukur

3-Ka shumë gjera për të bërë

Çfarë është problem?

Problemi me plehrat është një problem i madh, sepse gjermanët nuk pëlqejnë kur plehrat janë gjithandej.

Turist gjermanë: Unë jam nga Gjermania, do të qëndroj 3-4 netë në Pogradec. Është vend i këndshëm, më pëlqen liqeni, është i bukur dhe i madh./ZgjohuShqiptar.info
KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11484,Camëri,133,Editorial,2627,Ekonomi,711,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,377,Kosovë,3491,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2323,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,679,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Turistët gjermanë vlerësojnë natyrën shqiptare: Problem plehrat dhe rruga me gropa!
Turistët gjermanë vlerësojnë natyrën shqiptare: Problem plehrat dhe rruga me gropa!
https://3.bp.blogspot.com/-4Te4ld_GvMY/W1eMRaP4rWI/AAAAAAAAW6k/xkm_lLq4GlkOrlFkbwuQ2COXQgJ_0P7ygCLcBGAs/s640/turistet_gjermane-640x342.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-4Te4ld_GvMY/W1eMRaP4rWI/AAAAAAAAW6k/xkm_lLq4GlkOrlFkbwuQ2COXQgJ_0P7ygCLcBGAs/s72-c/turistet_gjermane-640x342.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/07/turistet-gjermane-vleresojne-natyren.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/07/turistet-gjermane-vleresojne-natyren.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy