Ura më e gjatë në Ballkan po ndërtohet në Kosovë


Ura më e gjatë në Ballkan pritet të ndërtohet brenda këtij viti në Kosovë. Pjesë e autostradës “Arbën Xhaferi”, kjo urë do të jetë më e larta dhe më e gjata në Ballkan.

Ajo mbulon segmentin nga Gryka e Kaçanikut e deri në Han të Elezit, raporton RTKlive. Autostrada “Arbën Xhaferi” do t’i kushtojë buxhetit të Kosovës mbi 600 milionë euro.

Ura më e gjatë në Kaçanik do të jetë rreth 7 kilometra dhe konsiderohet se është ura më e gjatë në rajonin ballkanik./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11357,Camëri,133,Editorial,2597,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1815,Iliridë,376,Kosovë,3430,Kulture,916,Luginë,77,Moti,2,Politik,2292,Reportazh,197,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,559,Video,669,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ura më e gjatë në Ballkan po ndërtohet në Kosovë
Ura më e gjatë në Ballkan po ndërtohet në Kosovë
https://2.bp.blogspot.com/-8jqyxMdPhHI/W19FfiMyvRI/AAAAAAAAXL4/U2ChNkCTRuUgI4F-EcQh5_EgsiBoN9VwQCLcBGAs/s640/kosova_43-640x353.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-8jqyxMdPhHI/W19FfiMyvRI/AAAAAAAAXL4/U2ChNkCTRuUgI4F-EcQh5_EgsiBoN9VwQCLcBGAs/s72-c/kosova_43-640x353.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/07/ura-me-e-gjate-ne-ballkan-po-ndertohet.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/07/ura-me-e-gjate-ne-ballkan-po-ndertohet.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy