Video: Në Sarandë, një nga jahtet më të mëdhenj në botë


Ka mbërritur këtë fundjavë në brigjet e Sarandës një ndër jahtet më të mëdhenj dhe luksoz në botë.

Jahti me një gjatësi 143 metra i njohur si “sailing yacht A” ka ndaluar këtë të shtunë në portin e qytetit bregdetar.

Ngjarja ka tërhequr vëmendjen edhe të kryeministrit Rama, i cili ka publikuar videon në profilin e tij në Instagram.

“Jahti më i madh në botë sot në gjirin e Sarandës. Deri pak vjet përpara as mund të imagjinohej fluksi i jahteve që po vizitojnë këtë sezon Shqipërinë👍🇦🇱””, shkruan Rama.

Sipas mediave jahti i përket miliarderit rus Andrey Melnichenko. Jahti lundrues A, ka një gjatësi 143 metër dhe një vlerë që shkon në 500 milionë dollarë. Ai është 91 metër i lartë, duke kaluar kështu edhe Statujën e Lirisë.

Drejtuesi i “Eurochem” posedon dy jahte luksoze që arrijnë vlerën e 1 miliard dollarëve. Sipas Forbes, ai renditet i 88-ti në botë për nga pasuria.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11484,Camëri,133,Editorial,2627,Ekonomi,711,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,377,Kosovë,3491,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2323,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,679,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Video: Në Sarandë, një nga jahtet më të mëdhenj në botë
Video: Në Sarandë, një nga jahtet më të mëdhenj në botë
https://3.bp.blogspot.com/-jaNnyZjJ-S8/W1ykUReeHDI/AAAAAAAAXDI/dzLZ99qI3usC1l-QOBs01Bcgz6XtxP-NwCLcBGAs/s640/WhatsApp-Image-2018-07-28-at-11.33.34-905x395.jpeg
https://3.bp.blogspot.com/-jaNnyZjJ-S8/W1ykUReeHDI/AAAAAAAAXDI/dzLZ99qI3usC1l-QOBs01Bcgz6XtxP-NwCLcBGAs/s72-c/WhatsApp-Image-2018-07-28-at-11.33.34-905x395.jpeg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/07/video-ne-sarande-nje-nga-jahtet-me-te.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/07/video-ne-sarande-nje-nga-jahtet-me-te.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy