Vuçiq, serbëve: Nëse s’doni demarkacion me Kosovën tani, përgatituni të mbroni Vranjën pas 40 vjetësh


Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka paralajmëruar sot se për 40 vjet, “nëse nuk e zgjidhim çështjen e Kosovës”, do t’i humbim të gjitha.

“A s’po e doni demarkacionin me shqiptarët, a? S’ka problem, tregojuni njerëzve që të përgatitemi të mbrojmë Vranjën pas 40 vjetësh. A po mendoni se tanët nuk po zhvendosen edhe sot, a? Në prononcimet që do t’i kem do t’i publikoj të gjitha të dhënat”, tha Vuçiqi, duke u përgjigjur në letrën e hapur të vlladikës Teodosije i cili tha se ndarja e territorit do të çonte në “shpërngulje të serbëve nga krahina jugore” dhe do të shkatërronte trashëgiminë kulturore, raportojnë mediat në Serbi.

“Ndoshta është më mirë diçka sesa asgjë”, tha më tej Vuçiqi dhe shtoi se “kisha, edhe pse nuk dëshiron kufij etnikë, dëshiron që ‘shteti i rrejshëm i Kosovës’ t’i paguajë 650.000 euro”.

“Edhe shumë të tjerë, veçanërisht kundërshtarë politikë, nuk dëshirojnë kurrfarë zgjidhjeje për Kosovën. Dëshirojnë që sot të jenë të sigurt, e nesër? S’u intereson”, theksoi presidenti serb, Aleksandar Vuçiq.

Sipas tij, kundërshtarët e tij politikë, çështjen e Kosovës e shohin si “terrenin” më të mirë për shkatërrimin e qeverisjes së tij.

Ai tha se do të dalë në publik me propozimin nëse do të jetë e mundur të arrihet ndonjë marrëveshje me dikë sepse, siç thotë ai, “me shqiptarët nuk ish/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11357,Camëri,133,Editorial,2597,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1815,Iliridë,376,Kosovë,3430,Kulture,916,Luginë,77,Moti,2,Politik,2292,Reportazh,197,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,559,Video,669,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Vuçiq, serbëve: Nëse s’doni demarkacion me Kosovën tani, përgatituni të mbroni Vranjën pas 40 vjetësh
Vuçiq, serbëve: Nëse s’doni demarkacion me Kosovën tani, përgatituni të mbroni Vranjën pas 40 vjetësh
https://1.bp.blogspot.com/-rgQFHIYFdos/W1uAU3-F9QI/AAAAAAAAXBY/7kudub3l8Y4UCXOsKg5VPj2uSEvNw7O6wCLcBGAs/s640/vucic-kosovo-sinhua-pravda-1000x640-1200x630-640x336.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-rgQFHIYFdos/W1uAU3-F9QI/AAAAAAAAXBY/7kudub3l8Y4UCXOsKg5VPj2uSEvNw7O6wCLcBGAs/s72-c/vucic-kosovo-sinhua-pravda-1000x640-1200x630-640x336.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/07/vuciq-serbeve-nese-sdoni-demarkacion-me.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/07/vuciq-serbeve-nese-sdoni-demarkacion-me.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy