Asllani feston me shqiponjë, golin ia kushton Kosovës (VIDEO)

Kosovare Asllani ka festuan duke bërë shqiponjën dhe nuk është penduar aspak, derisa ka treguar pse e ka bërë një veprim të tillë
Kosovare Asllani shënoi golin e katërt në kualifikime të Kupës së Botës. Allsani realizoi në fillim të pjesës së dytë për fitoren 3:0 të Suedisë ndaj Ukrainës.

Pastaj ajo festoi me shqiponjën dykrenare, ashtu siç kishin bërë Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri për Suedinë në Kupën e Botës, shkruajnë mediat suedeze.

Kur Zvicra mundi Serbinë në Kupën e Botës për meshkuj, Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka dhe Stefan Lichtsteiner festuan duke bërë shqiponjën me duar. Ata u akuzuan se kishin provokuar, derisa ishin dënuar nga FIFA, kurse Serbia nuk e pranon Pavarësinë e Kosovës, përcjell albinfo.ch.

Prindërit e Kosovare Asllanit janë nga Kosova dhe ajo kishte falënderuar Xhakën e Shaqirin për atë që bën në Kupën e Botës.

Ajo shënoi golin e tretë në ndeshje. “Goli ishte për Kosovën, origjinën time, por edhe nipin tim, që e mësoi atë, kështu që nuk kishte politike, kurse gjatë Kupës së Botës ishte më e veçantë duke marrë parasysh kush u takua. Kjo ishte për nipin tim, ishte spontane dhe jo e planifikuar”, shprehet Kosovare Asllani, transmeton albinfo.ch.

Duke e pyetur nëse ajo ka frikë se do të gjobitet, ajo qesh. “Ata mund të marrin pagën time, nuk ka rrezik”. Suedia fitoi 3:0./ZgjohuShqiptar.info


Linku:

https://www.aftonbladet.se/sportbladet/fotboll/a/5VqAa6/asllani-gjorde-laddad-gest-efter-malet

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10298,Camëri,131,Editorial,2326,Ekonomi,600,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1673,Iliridë,326,Kosovë,3042,Kulture,810,Luginë,71,Moti,2,Politik,2077,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,612,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Asllani feston me shqiponjë, golin ia kushton Kosovës (VIDEO)
Asllani feston me shqiponjë, golin ia kushton Kosovës (VIDEO)
https://4.bp.blogspot.com/-em__9LTxzJ0/W4mTRDGG8YI/AAAAAAAAX5k/cAGf4LWat880foIwGNm7BSqsr0nfnPA3QCLcBGAs/s640/screenshot_2-8-768x413.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-em__9LTxzJ0/W4mTRDGG8YI/AAAAAAAAX5k/cAGf4LWat880foIwGNm7BSqsr0nfnPA3QCLcBGAs/s72-c/screenshot_2-8-768x413.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/asllani-feston-me-shqiponje-golin-ia.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/asllani-feston-me-shqiponje-golin-ia.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy