Cana flet si tifoz: Mbështeteni Kombëtaren! (VIDEO)

Kombëtarja shqiptare ka një ndeshje shumë delikate më 7 shtator në “Elbasan Arena” përballë Izraelit në kuadër të debutimit në Ligën e Kombeve.

Duke ditur rëndësinë e këtij takimi, ish-kapiteni i Kombëtares, Lorik Cana, ka bërë një thirrje për tifozët nga të cilët kërkon mbështetje.

Ai thotë se këto kohë, po ndërtohet një skuadër që përfaqëson për shumë vite dhe se do të na japë shumë kënaqësi, por e vetmja gjë për të cilën skuadra ka nevojë në këto momente, është mbështetja.


“Shqiptarët padyshim duhet të përkrahin siç e kanë bërë shumë herë, disa herë me shumë pasion pasi ka dashamirësi ndaj ekipi kombëtar që nuk mungon dhe nuk do të mungojë asnjëherë, sidomos kur kombëtarja ka nevojë më shumë.

Është një fillim, një kompeticion i ri dhe po ndërtohet skuadra që do të na përfaqësojë për shumë vite dhe sot më shumë se kurrë kanë nevojë për mbështetje.

Në momente vështirësie, kur fillon një kompeticion i ri, kur ka probleme me dëmtime dhe me skuadra, mbështetja e tifozëve bëhet më e rëndësishme. Ne si shqiptarë kemi nevojë në këto momente kyçe dhe të vështira që të tregojmë prezencë dhe dashamirësi e ngrohtësi për këtë ekip kombëtar.

Unë i pari do të jem në stadium duke mbështetur me shumë qejf dhe jam i sigurt se do të ndërtohet një skuadër që na jep shumë kënaqësi në të ardhmen”, – u shpreh Lorik Cana. Pë këtë ndeshje, edhe “Tifozat Kuq e Zi” kanë konfirmuar pjesëmarrjen. /ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11394,Camëri,133,Editorial,2608,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1819,Iliridë,376,Kosovë,3447,Kulture,920,Luginë,77,Moti,2,Politik,2306,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,560,Video,673,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Cana flet si tifoz: Mbështeteni Kombëtaren! (VIDEO)
Cana flet si tifoz: Mbështeteni Kombëtaren! (VIDEO)
Cana flet si tifoz: Mbështeteni Kombëtaren!
https://3.bp.blogspot.com/-DSzCz-lm29g/W4mO96SNoEI/AAAAAAAAX5E/XKaweUlZS-kjG8TBP48NW5K3tnsQq0QrQCLcBGAs/s640/lorik-cana-si-tifoz.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-DSzCz-lm29g/W4mO96SNoEI/AAAAAAAAX5E/XKaweUlZS-kjG8TBP48NW5K3tnsQq0QrQCLcBGAs/s72-c/lorik-cana-si-tifoz.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/cana-flet-si-tifoz-mbeshteteni.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/cana-flet-si-tifoz-mbeshteteni.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy