Çfarë duhet bërë pas masakrës së Selenicës?

Një ndër krimet më të rënda të dy dekadave të fundit në vend mund të cilësohet masakra e kësaj të premteje në Vlorë, ku 24-vjeçari Ridvan Zykaj ka ekzekutuar me armë zjarri anëtarë të dy familjeve, përfshirë gra e fëmijë.

Ish-deputeti i PS, Namik Dokle, në një shënim në rrjetin social, Facebook, ka dhënë disa ide se çfarë duhet bërë pas kësaj tragjedie.

Duke shprehur dhimbjen për viktimat, Dokle propozon që të mblidhet urgjent Parlamenti dhe pas hartimit të një ligji kundër armëmbajtjes pa leje, policia duhet të duhet të nisë një aksion për dorëzimin e tyre.

“Çfarë duhet bërë pas masakrës tragjike?

Lajm tronditës! Masakër me tetë të vrarë. Tragjedi e madhe në familjet e tyre. Dhimbje e pakufi për viktimat. Çfarë duhet bërë pas kësaj?

1- Mbledhje e jashtëzakonshme e Kuvendit.

2- Ligj i veçantë kundër armëmbajtjes pa leje, me dënim fiks, që të mos mundet asnjë gjyqtar (i “vetinguar” apo i “pavetinguar”) të bëjë “politike gjyqësore” korruptive.

3- Shpërblim për çdo qytetar denoncues të krimit të armëmbajtjes pa leje.

4- Aksion policor dhe qytetar për dorëzimin e armëve pa leje dhe kufizim i atyre me leje”, propozon Dokle, ndërsa e mbyll shënimin e tij me apelin: Të gjithë bashkë të shpëtojmë jetë!/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10344,Camëri,131,Editorial,2333,Ekonomi,604,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1678,Iliridë,330,Kosovë,3058,Kulture,814,Luginë,71,Moti,2,Politik,2085,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,614,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Çfarë duhet bërë pas masakrës së Selenicës?
Çfarë duhet bërë pas masakrës së Selenicës?
https://4.bp.blogspot.com/-SGwvtLTodmw/W28AgD219TI/AAAAAAAAXcg/3d3-akInAosEWFaiEHaSsptthSBuMLbYQCLcBGAs/s640/1533928908_dokle-905x395.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-SGwvtLTodmw/W28AgD219TI/AAAAAAAAXcg/3d3-akInAosEWFaiEHaSsptthSBuMLbYQCLcBGAs/s72-c/1533928908_dokle-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/cfare-duhet-bere-pas-masakres-se.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/cfare-duhet-bere-pas-masakres-se.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy