Daçiç: Kosova nuk do kompromis, por projektin e Shqipërisë së Madhe

Ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiç tha sot në Soçi se, shqiptarët e Kosovës nuk po e kuptojnë se situata dhe bota ka ndryshuar.

Pas takimit me diplomatin rus Sergei Lavrov, ai tha në një konferencë për shtyp se kërkesat e shqiptarëve janë dëshmi e mungesës së gatishmërisë për kompromis.

“Të gjithë duan projektin e Shqipërisë së Madhe dhe për ata e gjithë kjo është pak, duan të vijnë në Nish. Ata duan të marrin gjysmën e Malit të Zi, gjysmën e Maqedonisë dhe veriun e Greqisë”, u shpreh Daçiç.

Lidhur me kremtimin e ditëlindjes së ish-presidentit amerikan Bill Clinton, Daçiç u shpreh për Kosovën se “është i vetmi vend në botë ku festohet, përveç shtëpisë së tij.”

Sipas Daçiçit, kjo është dëshmi se si shqiptarët kanë mbetur prapa në kohë. “Koha ka ndryshuar. Ajo që ata mendojnë, nuk ka asgjë prej saj”, tha më tutje ai.

s.a/dita/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Daçiç: Kosova nuk do kompromis, por projektin e Shqipërisë së Madhe
Daçiç: Kosova nuk do kompromis, por projektin e Shqipërisë së Madhe
https://2.bp.blogspot.com/-5leusjxLSPc/W3x1mSy4ynI/AAAAAAAAXnI/tgwo6CzTMf0zMXlNkbEYMJuHjZZ2ZsKFgCLcBGAs/s640/dacic-nedeljnik-905x395.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-5leusjxLSPc/W3x1mSy4ynI/AAAAAAAAXnI/tgwo6CzTMf0zMXlNkbEYMJuHjZZ2ZsKFgCLcBGAs/s72-c/dacic-nedeljnik-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/dacic-kosova-nuk-do-kompromis-por.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/dacic-kosova-nuk-do-kompromis-por.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy