Daçiq: Shqiptarët do të marrin Nishin, gjysmën e Mal të Zi dhe Maqedoninë

Shqiptarët nuk e kuptojnë se situata dhe bota ka ndryshuar, tha sot në Soçi zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiq.

Në një konferencë shtypi, pas takimit me diplomatin rus Sergej Lavrov, ai tha se kërkesat e shqiptarëve janë dëshmi e mungesës së gatishmërisë për kompromis.

“Të gjithë duan projektin e Shqipërisë së Madhe dhe për ata e gjithë kjo është pak, duan të vijnë në Nish. Ata do të merrnin gjysmën e Malit të Zi, gjysmën e Maqedonisë dhe në veri të Greqisë”, paralajmëroi Daçiq.

Sipas tij, kremtimi i datëlindjes së ish-presidentit amerikan Bill Clinton ditë më parë në Prishtinë, “është i vetmi vend në botë ku festohet, përveç në shtëpinë e tij.” Kjo është, sipas tij, dëshmi se shqiptarët “kanë mbetur parapa me kohën”.

“Koha ka ndryshuar. Ajo që ata mendojnë, nuk ka asgjë prej saj”, tha Daçiq./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Daçiq: Shqiptarët do të marrin Nishin, gjysmën e Mal të Zi dhe Maqedoninë
Daçiq: Shqiptarët do të marrin Nishin, gjysmën e Mal të Zi dhe Maqedoninë
https://2.bp.blogspot.com/-3S_zgcGm-tw/W3x4G8yIUhI/AAAAAAAAXnw/SOCEyVVpsTogxwqICmQI8iJ2zqQ7mPZjgCLcBGAs/s640/Ministri-i-Jasht%25C3%25ABm-i-Serbis%25C3%25AB-Ivica-Da%25C3%25A7i%25C3%25A7-p%25C3%25ABr-ndarjen-e-Kosov%25C3%25ABs-640x360.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-3S_zgcGm-tw/W3x4G8yIUhI/AAAAAAAAXnw/SOCEyVVpsTogxwqICmQI8iJ2zqQ7mPZjgCLcBGAs/s72-c/Ministri-i-Jasht%25C3%25ABm-i-Serbis%25C3%25AB-Ivica-Da%25C3%25A7i%25C3%25A7-p%25C3%25ABr-ndarjen-e-Kosov%25C3%25ABs-640x360.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/daciq-shqiptaret-do-te-marrin-nishin.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/daciq-shqiptaret-do-te-marrin-nishin.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy